Diskuze ke článku ‚Rozsudek nejvyššího soudu o přechodu nájmu bytu‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Rozsudek nejvyššího soudu o přechodu nájmu bytu‘

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ludmila Zdvořanová a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #2595 Reply

    marika

    Nemá, když neexistuje právní podklad – nájemní smlouva, tak i babička by tam bydlela neoprávněně…

  • #2596 Reply

    Marketa

    Nepochopila jsem toto: "…Nebýt nastalé smrti, zřejmě by žalovaná s babičkou žily ve společné domácnosti do doby, než by v případě vyhovění žádosti o umístění do domova důchodců došlo k trvalému odchodu babičky ze společné domácnosti. Pak by však nastoupil dopad ustanovení § 708 o. z. a na žalovanou by nájem bytu přešel z tohoto titulu…" – tak proc porad dokazovali, jestli babicka mela v umyslu odejit do domova duchodcu nebo ne, kdy stejne by najem presel na vnucku po babiccine odchodu do domova duchodcu???

  • #2593 Reply

    Iveta

    Co kdyby babička podepsala nechtěně ukončení nájemní smlouvy, žila by tam s vnučkou například ještě další 2 roky, potom zemřela. Má vnučka stále nárok na přechod nájmu na sebe?

  • #2597 Reply

    Jindřich Herzog

    Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, již více jak 18 let jsem nájemníkem v domu ,nájem mám placený bez problémů, ale poslední dobou majitelé domu mi předkládají k podepsání novou nájemní smlouvu, která neodpovidá skutečnostem a v několika bodech neodpovídá skutečnosti ,je na mne činěn nátlak ,abych ji podepsal,nájem platím i o to, o co ho navýšili ,jakým potížím se vystavuji v budoucnu? Děkuji za odpovědˇ.Herzog

  • #2598 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, k uzavření nové smlouvy Vás nikdo nutit nesmí. Jaké kroky si však pronajímatelé vymyslí, nelze říct. Ale jinak stále platí původní smlouva, takže pokud ji dodržujete, neměli by mít žádný právní důvod k tomu, aby Váš nájem nějak napadali.

  • #2599 Reply

    Ludmila Zdvořanová

    Přechod nájmu bytu:

    Zajímalo by mě, zdali za splnění všech podmínek §706

    je možný přechod nájmu bytu z nájemnce na pravnučku,

    o tomto vztahu není v paragrafu zmínka.

    děkuji.

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Rozsudek nejvyššího soudu o přechodu nájmu bytu‘
Informace o uživateli: