Diskuze ke článku ‚Smlouva o smlouvě budoucí‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Smlouva o smlouvě budoucí‘

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Franken Sharp a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #23611 Reply

  Michal Hejral

  Vážený pane studente, možná jste také zaregistroval, že smlouvu o smlouvě budoucí zná také obchodní zákoník, a tato úprava je co do požadavků na obsah smlouvy i následky nesplnění odlišná. Pokud píšete článek s takto obecným názvem, jistě by bylo záhodno se zmínit i o této úpravě.

 • #23613 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  dovolím si odpovědět za autora článku – právě proto, že článek hovoří o občanskoprávní úpravě (což je úprava zcela samostatná a rozhodně komparaci s obchodním zákoníkem nevyžaduje), je tento článek vložen v kategorii občanského práva.

  Předpokládám, že až autor bude chtít psát o obchodněprávní úpravě, učiní tak.

  Nebo takový článek můžete napsat Vy. Všichni čtenáři z toho budou mít jistě radost.

 • #23614 Reply

  Michal Hejral

  Dobrý den,

  přiznám se, že jsem si zařazení do rubriky občanské právo nevšiml, odkaz na něj byl umístěn na úvodní straně. Článek sám o sobě působí jako pojednávající o SOSB vyčerpávajícím způsobem a kdybych byl laik – podnikatel tak bych ho takto chápal, proto jsem reagoval jak jsem reagoval. Autor nechť mi prosím promine mírnou ironii a budu rád, pokud můj příspěvek přijme jako inspirující zpětnou vazbu své tvorby.

 • #23615 Reply

  Petr Sprinz

  Vážený pane kolego,

  cením si každé věcné připomínky, zpětné vazby a zájem o problematiku, a přeji Vám pěkný víkend!

 • #23616 Reply

  Lenka Š.

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,mame podepsanou smlouvu o smlouvě budoucí na RD, ale zjistila jsem ze je v RD hlasený nájemník, který zrejme je ve vazbě.Staci v kupní smlouve napsat ze prodávajici musi zajistit zrusení trvalých pobytu cca do 60dni v nemovitosti a nebo mame cekat az tam nikdo nebude hlaseny a pak teprve mame smlouvu podepsat. prodavajici to zrejme kupoval i s najemnikem a nevedel o tom.dum byl koupen v exekuci, do ktere se dostal i ten najemnik, který je tam hlaseny.je mozne ze by se mel trvalý pobyt zrusit, kdyz uz dum prosel exekuci???kupujeme to pres real.kancelář. da se to nejak pravne osetrit, aby se pak prodavajici na to nevykaslal a najemnik by tam zustal stale hlasený.nebo kam se obratit. děkuji s práním pekneho dnes

 • #23617 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  skutečnost, že je v domě nahlášena nějaká osoba k trvalému pobytu neznamená, že by tato osoba byla nájemcem. Doporučuji však, aby se prodávající zavázal ve smlouvě (či lépe ještě před jejím podpisem) k tomu, aby byl tento údaj z CEO vymazán. Sice to nemá žádné faktické důsledky, ale být obtěžován jeho poštou atd., může být nepříjemné.

 • #23618 Reply

  Lucie

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se smlouva o smlouvě budoucí sepisuje, jestli u notáře anebo jen mezi dvěma zúčastněnými, dále kolik % z kupní ceny by se muselo zaplatit při odstoupení od smlouvy nebo zdali je možná sjednat určitou částku.

  Pak bych měla ještě jeden dotaz. Chtěla bych vědět, kde a za jak dlouho je možno sehnat opis společenský smlouvy u s.r.o.Děkuji za odpověď.

 • #23619 Reply

  Irena Průchová

  Dobrý den, mám dotaz. U právníka máme připravenou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi domu. Ještě jsme ji neviděli, jen jsme si domluvili termín, kdy bude smlouva připravena k podepsání. Můj dotaz spočívá v tom, že nám právnička,kterou si najali prodávající domu řekla, že veškeré její služby budeme platit my jako kupující. To znamená veškeré schůzky s právničkou a sepsání smlouvy. Nejsem v tomto moc znalá, ale přijde mi, že by to měli platit prodávající. Byla bych Vám moc vděčná, kdyby jste mi na tento dotaz odpověděli. Děkuji

 • #23620 Reply

  Martina Houlíková

  Dobrý den

  Jmenuji se Martina Houlíková a chtěla bych radu pro svou kamarádku byla zamilovaná a zapsala svého přítele do katastru i když z bytem neměl nic společného neplatil ho ani nekoupil jen tam s ní žil ona koupila byt od své babičky za 90 000,-

  Po třech letech se rozešli a on chtěl 45000,- prostě jen tak řekl že mu je má dát a aby byla ráda že nechce 300 000,- protože ten byt je 2+1 v Sokolově a má hodnotu 650 000,- tak mu ty peníze dala ale chybělo aby doplatila 5000,- a ty teď dám jemu já protože kamarádka mi ručí svým bytem tak jí chci nějak pomoct zase já no a jde o to že jsem mu řekla že mi ale podepíše papír že ty peníze dostal jenže vůbec nevím co mám sepsat aby to mělo nějakou právní hodnotu protože v katastru je pořád a za to že dostal tyhle peníze slíbil že za rok podepíše darovací smlouvu za rok proto protože aby nic neplatili musí dokázat že přispívá na domácnost on tam trvalí bydliště má pořád ale musí na něj přepsat plyn aby bylo jasný že přispívá rok před darovaní tak proto až za rok no a já bych potřebovala pro ní pomoct sepsat nějaký to prohlášení nebo smlouvu že teda dostal těch 45 000,- a že podepíše za ten rok tu darovací smlouvu asi to takhle nejde že? No budu ráda když mi aspoň proradíte jestli je možné abychom něco sepsali že dostal ty peníze aby je nechtěl znova….. moc děkuji za brzkou odpověď za sebe i za kamarádku.

 • #23621 Reply

  Franken Sharp

  Dobrý den,

  doporučuji se spojit s právníkem, protože to, co jste tady uvedla je nesmysl. DO katastru lze zapsat vlastníka nebo spoluvlastníka a to na základě kupní či darovací smlouvy atd.

  V tomto případě, který uvádíte, Vaše kamarádka hloupě naletěla…

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Smlouva o smlouvě budoucí‘
Informace o uživateli: