Diskuze ke článku ‚Stížnost k ESLD v pdf‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Stížnost k ESLD v pdf‘

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

• Autor

jana machutova

Mela bych dotaz je mozne kdyz jsem dala auto do servisu se zavadou vstriku o ktere vedel cely servis Ford CHAROUZ Melnik jen ja ne opravily uplne neco jineho nechali si zapaltit k dnesnimu dni 43800,-kc po ujeti 100 km se opetovne objevila zavada vstriku a ted pozaduji 50 000,-kc za opravu dekuji Machutova

• #20291 Reply

Vladimír Tišer

V průběhu provozu nového vozidla Peugeot 607 HDI se mi vyskytlo více jak 21 závad, které byly v záruční době odstraněny. Zavada byla konstatována i soudním znalce. v současné době vozidlo užívám velmi málo a nadále jsou signalizovány závady. Před 19 měsíci jsem podal na prodejce žalobu, zaplatil soudní poplatek cca 50 000Kč, ale do dnešního dne soud nejednal. jaké mám možnosti urychlit soudní jednání.

• #20288 Reply

Jana K.

Dobrý den, prosím o rady. Je oprávněné, aby se pocital poplatek z prodlení z predchozího poplatku z prodlení, jelikož baba účetní společníků vlastníků nevede analytické účty a tudíž není jasné, co je nedoplatek a poplatek z prodlení.S výší samozřejmě nesouhlasíme. Jaké naležitosti musí mít dopis, ve kterém nám vyčíslily poplatek z prodlení, aby byl platný? A kdysi jsme se ve škole učily, že platba je automaticky přopsána na nejstarší dlužnou částku?Byla by-li to ještě pravda, tak bychom byly už davno v preplatku. Plati to jeste? Dekuji za odpoved, Jana K.

• #20292 Reply

miloslava mojzisova

pred dvema lety jsem resila podobny problem.Mate moznost,ze auto vratite zpet prodejci a budete po nem zadat zpet sve penize,ktere jste investoval do koupi jmenovaneho vozidla.Pak se vase zaloba stane ucinnou.Domnivam se ze soud nevi co ma resit,auto uzivate,tim se nepotvrzuje vase tvrzeni o tom,ze jmenovane vozidlo trpi zavadami.Drzim palce

• #20293 Reply

Vladimír Tišer

Děkuji za sice opožděnou, ale milou odpověď. Již jsem absolvoval 2x soudní stání v Brně a od podledního ze dne 12.4.2007 zatím čekám na další vyzvu. myslím, že jediný poblém je v tom, že se soudím v Brně s firmou, která tam rovněž sídlí. již jsem si musel zakoupit jiné vozidlo a čekám na rozhodnutí. Velmi mi zaráží neochota a neobchodní jednání obchodního zastoupení Peugeota pro ČR

• #20294 Reply

Vladimír Tišer

Prosím pokud je to možné spojte se se mnou, rád bych vděc konzultoval i s dál. tiser@omnium.cz nebo 608324382

• #20295 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, správně usuzujete, že poplatek z prodlení z poplatku z prodlení není možný. Žádný právní předpis nestanoví náležitosti dopisu s výzvou k zaplacení. Ale z logiky věci vyplývá, že by z něj mělo mít zřejmé na základě čeho je částka požadována a v jaké výši.

Co se pak týče připsání příchozích plateb, Vaše myšlenka je správná pouze částečně. Tento princip platí obecně v občanskoprávních vztazích, tedy jednotlivé platby se započítávají nejprve na jistinu. Ovšem v obchodněprávních vztazích platí obecně princip opačný, tedy došlé platby jsou nejprve započítávány na úroky z prodlení. Samozřejmě, i zde záleží na vzájemném ujednání obou smluvních stran.

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Stížnost k ESLD v pdf‘
Informace o uživateli: