Diskuze ke článku ‚Uspokojení ze zástavy‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Uspokojení ze zástavy‘

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  urszula Karásková a poslední změna je stará 7 let, 5 měsíců.

• Autor

Michal Dobias

Co konkrétně následuje potom, co soud žalobě vyhoví až do fáze, kdy je zástavní věřitel saturován? Jak musí postupovat?

• #23657 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zástavní právo upravuje §152 a násl. občanského zákoníku. V první řadě je věřitel oprávněn uspokojit svou pohledávku z výtěžku z prodeje zástavy. Prodej se může uskutečnit buď ve veřejné dražbě nebo soudním prodejem. Volba je na věřiteli. To znamená obrátit se buď na soud nebo na osobu oprávněnou provádět dražby. Soud nebo dražebník již věřiteli poskytne informace o dalším postupu.

• #23658 Reply

Miloš B.

Dobrý den,

ve veřejné dražbě jsem vyhrál dům, kde jsem pak zjistil, že je majitel, který asi nebude chtít opustit svůj dům. Mám nějaké prostředky pro to, aby se vystěhoval?

• #23659 Reply

urszula Karásková

Chtěla bych se zeptat ručili jsme domem známému který dluh nesplatil a dům šel do dražby.

Vydrařil se na víc než byla zástava zbytek peněz měl být dán nám,ale bylo nám správcem konkurzní podstaty řečeno že zbytek peněz šel věřitelům.Chtěla bych se zeptat mají na to právo když my jsme z dluhem neměli nic společného? Děkuji

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Uspokojení ze zástavy‘
Informace o uživateli: