Diskuze ke článku ‚Zástavní právo na movitých věcech‘

Forum Fóra Diskuze ke článkům Diskuze ke článku ‚Zástavní právo na movitých věcech‘

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 5 let, 9 měsíců.

• Autor

Petr Navrátil

Dobrý den,SBD Havířov pozvalo mého syna 3.3.2008 k podepsání zástavního práva na byt v osobním vlastnictví který jsem mu přenechal po smrti manželky a který v dobré vůli že zástavní právo bude platit do doby než splatí svůj podíl na dluhu který vznikl po opravě domu a který činí 40 000kč toto podepsal.Ke svému zděšení pak zjistil že právníci družstva mu podstrčili k podepsání zástavní smlouvu pro Českou spořitelnu která je nevypověditelná a platí až do roku 2032 a je na částku 322442kč.Domnívám se že smlouva do které družstvo vmanipulovalo mého důvěřivého syna odporuje dobrým mravům jelikož si jeho majetkem a zástavou kryje dlouhodobě i jiné poledávky než je podíl mého syna na dluhu za opravy a který by mohl splatit v poměrně krátké době.Družstvo nemá morální právo ho uvrtat nezrušitelnou zástavní smlouvou až do roku 2032. Prosím zda je možno v této věci ještě něco podniknout ,můj syn má s této podlosti právníků bytového družstva Havířov psychické problémy a musi se léčit.Děkuji.

• #24386 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v této věci Vám mohu doporučit pouze jediné – navštivte advokáta a dejte mu smlouvu k nahlédnutí. Ten Vám pak poradí, co lze v této situaci dělat. Bez přečtení smlouvy Vám neřeknu vůbec nic.

• #24387 Reply

anonym

Dobrý den.

Mám problém s dědickým podílem.Po otci nám zůstal byt který jsme ještě za života otce koupili.Bohužel otec zemřel a setra se přihlásila o dědictví.Řekli jsme o.k má na to nárok.Zaplatit ale polovinu bytu nechtěla,až potom co jsme si museli vzít právníka.

Teď byt blokuje.Prodat ho nechce-pronajímat taky ne,mě svoji polovinu neprodá a ani ona nemá prý zatím zájem o mojí.Chce ho prý pak pro svého syna.Mě teď nezbývá než platit.Chci dát k soudu návrh na rozd.podílového vlastnictví s tím že sestru vyplatím.

Potřebuji ale vědět kdo mi řekne předem kolik asi bude stát ten podíl?Je odhad a soudní odhad.Cena by měla být jako cena obvyklá ale jak jí zjistím abych byl připravený finančně než půjdu k soudu?Měli jsme odhad před dědictvím od sokromého odhadce ale ten může být jiný?

• #24388 Reply

právní vrba

Najděte si soudního znalce, který Vám udělá posudek; z jím určené ceny pak dle velikosti podílu sestry vypočtete kolik jí nabídnete a písemně jí nabídněte zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví s uvedením částky a lhůty její úhrady. Nevyjde-li to, tak soudu podáte návrh na zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví; v něm navrhnete, aby RD připadl Vám s tím, že sestru vyplatíte konkrétní částkou z posudku soudního znalce. Do fin. vypořádání můžete zahrnout vše, co jste za RD platil sám, na co Vám sestra nepřispěla dle velikosti svého podílu.

Odpověď na téma: Diskuze ke článku ‚Zástavní právo na movitých věcech‘
Informace o uživateli: