dítě v péči otce

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod dítě v péči otce

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra Šelongová a poslední změna je stará 4 roky, 11 měsíců.

• Autor

Libor Šmuk

dobry den, s manzelkou zijeme spolu pres rok a pul, a manzele jsme spolu asi pres pul roku. Najednou jsme si prestali rozumet a proto chceme zazadat o rozvod. Chtel bych se zeptat jak je to se sverenim ditete do opatrovnictvi otce. Manzelka zacala brat leky na snizovani vahy, po kterych je nepricetna, agresivni, fyzicky mne napada a dalo by se rict ze je na nich zavisla. K holce se chova hrozne. Problem je v tom ze kdyz jsme se poznali, dcera nemela v rodnem liste zadneho otce, jeji biologicky otec se ji zrekl. ja jsem se nechal zapsat do rodneho listu jako otec, o dite se staram vice nez manzelka. hned po zapsani do rodneho listu jsem zazadal aby mela stejne prijmeni jako ja. Chci se zeptat jestli mam vubec nejaky narok aby bylo dite po rozvodu svereno do me pece. Jelikoz si myslim ze v peci matky je psychicky tyrano stejne jako ja.

• #26680 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, obraťte se na oddělení sociálněprávní ochrany dětí a požádejte o konzultaci. Jedná se o složitou a citlivou věc, které nebude jednoduché rozhodnout. O péči o dítě po dobu po rozvodu se můžete dohodnout nebo to rozhodne soud v rámci opatrovnického řízení o úpravě poměrů nezletilého dítěte. Pokud jde o otcovství, muselo dojít k souhlasnému prohlášení rodičů před matrikou. Tudíž by jste měl být považován za otce. Jestliže soud shledá, že skutečně existují závažné důvody, může být rozhodnuto o tom, že bude dítě svěřeno Vám a matce bude vymezen čas pro kontakt s dcerou, přestože v drtvivé většině případů se v ČR svěřují děti do péče matek. Jestli nebude s manželkou možná rozumná dohoda, vyplatí se Vám odborná právní pomoc.

• #26681 Reply

Libor Šmuk

dobry den s matkou zijeme ve spolecne domacnosti, domluvit se s ni rozumne neda, porad jen vyhrozuje, nejvice trpi to dite. Rekla mi ze na holku nemam narok, ze staci kdyz se ji prihlasi biologicky otec a tim se pry moje otcovstvi a veskere naroky rusi.

• #26682 Reply

Petra Netová

Dobrý den,

můj partner je ženatý (téměř rok) a má půlroční dítě. Se ženou si nerozumí, nežijou spolu již od listopadu, avšak manželka ho vydírá, že pokud požádá o rozvod, uvidí své dítě dvakrát do měsíce o víkendu. Partner z toho má pochopitelně strach, nicméně opětovné společné soužití z jeho strany není možné, pouze by toho byl schopný v zájmu dítěte, aby o něj nepřišel. Mně se to zdá jako nesmysl, ale nemůžu do toho nijak zasahovat, sama dítě nemám. Chci se pouze zeptat, kam je možné se obrátit pro odbornou radu, jestli za právníkem, kurátorem? Je opravdu jediná možnost vidět dítě pouze dvakrát do měsíce, jak vyhrožuje manželka? Není šance svěřit dítě do společné / střídavé péče (až bude dítě trochu starší, ne zcela odkázané pouze na matku)? Četla jsem článek o smluveném rozvodu, je to v tomto případě možné? Mockrát děkuji za odpověď.

• #26683 Reply

Petr Petr

Jelikož má otec právo na kontakt s dítětem, bylo by ideální se na styku s takto malým dítětem dohodnout (zákon nikde nespecifikuje od jakého věku dítěte se může otec s dítětem stýkat). Doporučuji aby se obrátil na pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), které naleznete na příslušném Městském úřadě a celou věc zde projednat.

Co např. střídavá péče???

• #26684 Reply

Petra Netová

Manželka kontakt dítěte s otcem umožňuje, protože si uchovává naději, že se k ní partner vrátí a navíc nyní s partnerem nežijeme, nedokázala jsem snášet ty věčné výhružky a pomyšlení, že jsem to já, kvůli které nemůže vídat dítě. Nyní, když spolu nežijeme, může být s dítětem jak často chce. Ptám se jen proto, jestli existuje nějaká šance, jak s manželkou nežít a přesto nepřijít o kontakt se svým dítětem, ať už se s partnerem k sobě vrátíme nebo půjdeme každý svou cestou. Vím ale, že pokud se k manželce vrátí, nebude to šťastné manželství a dítě samo to později vycítí..

• #26685 Reply

Jitka Netopilová

Přeji hezký den….jsem rozvedená a můj 9ti letý syn je v péči otce.Platím 1000 kč na syna.Chci se zeptat je-li možné zvýšit na 1500kč i bez soudu?aA jak v takovém případě postupovat?Za Vaši případnou odpověď Vám moc děkuji.J.Netopilová

• #26686 Reply

Petr Petr

Na změně výživného se mohou rodiče dohodnout, není třeba aby o tom rozhodoval soud. Pokud se však rodiče nedohodnou, mohou soudu podat návrh na změnu výše výživného.

• #26687 Reply

Jitka Netopilová

Děkuji Vám moc a pěkný víkend…………..

• #26688 Reply

Irena Bažantová

Dobrý den

prosím o radu. Manžel má z prvního manželství dceru, které je 12 let. U nich doma podle jejího tvrzení není vše v pořádku, udává neustálé hádky s maminčiným přítelem, urážení a sprosté výtky na ni. Již po několikáté se nás dcera ptala jestli by mohla bydlet s námi. Máme o ni starost a potřebovali bychom poradit co můžeme pro dcerku udělat aby mohla být s námi. Také si nejsem jista jestli si uvědomuje všechny důsledky (změny), které pro ni z toho vyplývají. Co a jak ji máme vše vysvětlit aby posléze svého rozhodnutí nelitovala. Děkuji

• #26689 Reply

Petra Šelongová

Žiju 22 let s přítelem, se kterým mám 13-ti letého syna. Odešla jsem již několikrát z domu jelikož jsem měla s přítelem neshody. Syn vždy zůstal u otce v rodinném domečku a o víkendech jsme se vždy stýkali v mém bytě 1+1. Vždy jsem se vrátila po nějaké době k otci, pro dobro dítěte. Nyní jsem odešla nadobro a našla novou známost. Přítel mě zavrhnul a syn také. Nechce mě vidět a nijak komunikovat. Nenávidí mě. Nevím zda mám nějakou dobu počkat až ho to přejde nebo začít bojovat o syna přes právníky. Nevím kde začít, pokud budu dlouho přemýšlet, bude to vypadat, že ztrácím o syna zájem, pokud budu bojovat, mám strach, že mě syn začne nenávidět úplně. Potřebuji ho vidět a nemůžu se s nima nijak spojit. Ani otec se nechce se mnou rozumně dohodnout. Nepřipustí osobní schůzku. Co mám dělat?

Odpověď na téma: dítě v péči otce
Informace o uživateli: