dlouhodobá nemocenská

Forum Fóra Pracovní právo Různé dlouhodobá nemocenská

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vlastimil Praus a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

• Autor

Olga

Jsem na dlouhodobé nemocenské (začala 1. 10. 2007). Nemocenská dávka za prosinec 2007 činila 14 229 Kč (459 kč na den). Za leden jsem dostalal pouze 10 432 Kč (336,52 Kč na den). Četla jsem, že při pokračování nemoceské z roku 2007 se podmínky výplaty nemocenských dávek nemění, jak je to tedy možné? Od nového roku mi chodí peníze z účtu s jiným názvem zaměstnavatele

• #38130 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže plynou dávky od loňska, tak se poskytují podle tehdejší úpravy. Konkrétní výši Vám však nespočítám a důvody, proč se Vám mění výše, si musíte zjistit na okresní správě sociálního zabezpečení.

• #38131 Reply

Alena Krupková

Manžel(r.1954) je v pracovní neschopnosi 4 měsíce, bylo zjištěno, že má problém s kyčelním kloubem. Než bude operace musí jít na vyšetření k ortopedovi, objednat se má v dubnu a vyšetření bude 06/2009. V této čekací době neprobíhá žádná léčba a obvodní lékařka jej posílá do práce. Pracuje jako řidič tramvaje a v přápadě, že půjde zpět do práce (než nastane operace) musí dát k tomu souhlas i lékařka z MHD.Obvodní lékařkou již bylo naznačeno, aby si hledal jinou práci. Máme obavy, že pokud manžel do práce nastoupí a nebude moci vykonávat současnou práci – může tedy dostat výpověď a době operace pak už může být nezaměstnaný. Prosím o radu jak postupovat.

• #38132 Reply

Margita Tinathová

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat: Byla jsem na nemocenské od 29.9 09 DO 16.10. 09. Jsem zaměstnaná jako zdravotní sestra a nemocenský lístek byl do konce měsíce října podán na mzdové oddělení nemocnice, kde mi bylo sděleno, že v listopadu s výplatou mi dojde i nemocenská (nechala jsem si to poslat na účet). Nicméně je konec listopadu a na účet mi nic nepřišlo.Výplatní termín je k 15.vždy v měsíci.Chodí v tomto případě nemocenské dávky společně s výplatou nebo je posílá zvlášť "sociálka" ?? Nemýlím se, pokud

si myslím,že nad 14 dní nemocnosti je to bráno, jako dlouhodobá nemocenská?Děkuju za odpověď.

• #38133 Reply

Ludek Kadlec

Dobrý den,prosím o radu:

11.11.2008 jsem prodělal několik celkem komplikovaných operací a moje nemocenská trvala až do vyčerpání 365 dnů podpůrčí doby.Po ukončení nemocenské se mnou zaměstnavatel rozvázal pracovní poměr.Můj dotaz zní: Výpočet nemocenské za 01/2009 až 11/2009 se provádí podle roku 2008,nebo 2009?Výše mé nemocenské se totiž za celý rok nezměnila a činila stále stejných cca 510Kč na den a to jak v roce 2008 tak i v roce 2009.

Děkuji za odpověď

• #38134 Reply

Radim Kováč

Dobrý den.

Jsem v pracovní neschopnosti od 1.8.2009 a jeste do teď jsem doma.mám zlomenou nohu a srůstání trvá déle než sem předpokládal jak je to s délkou nemocenských dávek.Dříve to byl rok teď je to prý od nového roku jen půl roku a mám obavy aby mi nedali částečný invalidní důchod a já nepřišel o dobrou práci,když ta noha stejně sroste a já budu schopen se do zaměstnání vrátit.jak je to s tou lhůtou.předem děkuji.

• #38135 Reply

Vlastimil Praus

Vážení,prosím o radu ve věci denního vyměřovacího základu,rozhodného období.Pracovní poměr po 22 letech skončil dohodou 31.7.2009.Dále okamžitá registrace na pracovním úřadě. V ochranné lhůtě 6.8.2009 jsem onemocněl do 14.1.2010. Odhláška z PÚ.

15.1.2010 nástup na dobu určitou(zástup za mateřskou).Dne 5.2.2010 konec prac.poměru(dohoda,org.změna),registrace na PÚ 8.2.2010. Dne 9.2.2010 nemocenská v ochranné lhůtě.Chci se tedy zeptat jaké je rozhodné období(20 kalend.dní pr.poměru) a z čeho se počítá DVZ).Tedy zda se hledí jen na poslední PP ,ebo i na minulé zaměstnání.Podotýkám že nejde o zneužívání soc.dávky,psich.problém z nezaměstnanosti. Předem vám děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: dlouhodobá nemocenská
Informace o uživateli: