DLUHY MATKY

Forum Fóra Občanské právo Různé DLUHY MATKY

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

DAVID

DOBRÝ DEN MÁM NA VÁS PROSBU.MOJE MATKA SE VELMI ZADLUŽILA A JÁ MÁM STRACH,ŽE KDYŽ NA NÍ BUDE PODÁNA EXEKUCE A ONA TO NEMÁ Z ČEHO ZAPLATIT A NEMÁ ANI ŽÁDNÝ MAJETEK TAK JESTLI MŮŽE NEBO MÁ PRÁVO TA DOTYČNÁ INSTITUCE KTERÉ PENÍZE DLUŽÍ,VYMÁHAT DLUHY PO MÉ OSOBĚ.PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚD

• #33119 Reply

Marela

Dobrý den.Tak já teda popíšu o co jde.Jedná se o mou matku.Už 10let jsem ji

> neviděla,nestýkáme se.A to z důvodu, že se z ní stala alkoholička.Vzala si pána

> ,který je na tom stejně.Došlo to tak daleko,že přišli o střechu nad

> hlavou.Prostě jim nezůstalo nic.Asi před 3 měsíci jsem se dozvěděla,že měla

> vážný úraz a skončila na LDN.Leží a není při smyslech.Její manžel od toho dal

> ruce pryč a nic neřeší ani důchod ji nevyřídil.Matčina sestra mi volá abych to

> vyřídila ale já opravdu nemám zájem.Ten člověk je pro mě, dá se říct neznámý.Je

> mi to líto,vím je to matka ale chovala se nelidsky.Děti přišli o babičku já o

> matku.Už jsem se s tím ale smířila.Mám spořádanou rodinu,zdravé děti a to mi

> stačí.Už ale k dotazu.Volali mi ze sociálky abych za ni hradila 1800kč měsíčně

> pobyt v nemocnici.Já ale nic hradit nechci.Ona se na mě vykašlala tak nemám

> důvod.Zajímalo by mě jak to v takové situaci chodí a jak to řešit.Jsem z toho

> špatná,protože manžel pracuje aby jsme se měli fajn a já budu platit za někoho

> kdo mi za to nestojí.Nevíte jestli se ji mám zřeknout nebo co je potřeba udělat

> aby se to vyřešilo.Budu moc ráda když poradíte.

• #33120 Reply

Jana Morkusová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat…

Můj manžel za svobodna,ručil své švagrové na hypotéku HYPO.V létě se nám ozvali že hypotéka se neplatí,a že nemaj žadný kontakt na švagrovou,tak jsme jim zaslali novou adresu pobytu a nové práce.Pak se nám už neozvali až dnes že to budou vymáhat z nás soudně.

Manžel má trvalé bydliště na městském úřádně,nic nevlastní,jen já mám účet.

Tím jsem se chtěla zeptat zda mohou šáhnouit do mého účtu,mám ho zřizovaný za svobodna.Jsme manželé 4měsíce.

Děkuji za brzkou odpověd Morkusová Jana

• #33121 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

věřitel může dluhy vymáhat jen po dlužníkovi, což platí téměř vždy. Tedy, ani děti nejsou odpovědni za dluhy svých rodičů. Věřitel tak rozhodně nemůže dluh vymáhat po Vás.

Odpověď na téma: DLUHY MATKY
Informace o uživateli: