Dluhy mého otce

Forum Fóra Rodinné právo Různé Dluhy mého otce

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 3 roky, 5 měsíců.

• Autor

Lukáš Kesner

Dobrý den, chtěl bych poprosit někoho kdo ví něco o rodinném právu. Mě je 23 let a jsem student. Rodiče rozvedeni matka alimenty neplatí je na ni trestné oznámení. Otec bere 16000,- a má hodně půjček (cetelem, homecredit atd. ) Došlo to tak daleko, že musíme opustit byt. Táta se chce přihlásit jako bezdomovec a žít na chatě která je moje na úřad já jdu k přítelkyni. Chtěl bych si tam přihlásit Trvalé bydliště ale mám strach, že jednou kdyby na otce přišla třeba exekuce tak protože nemá majetek tak by mohli zazvonit u mě doma a vzít něco u mě kde bydlím. Platí zde že za dluhy je zodpovědný ten kdo je udělal ? Nebo by se mohlo stát že to opravdu odnesu já nakonec ? Děkuju moc jsem z toho úplně nanervy :-/

• #32241 Reply

Notářské Služby

Za dluhy Vašeho otce neodpovídáte – leda až po jeho smrti (dědictví můžete odmítnout). Exekutor by mohl zabavit věci tehdy, pokud by se mohl domnívat, že jsou povinného. Protože se u Vaší přítelkyně Váš otec nejspíše zdržovat nebude, pak ani nic takového nehrozí.

Odpověď na téma: Dluhy mého otce
Informace o uživateli: