Dluhy na družstevním bytě

Forum Fóra Občanské právo Různé Dluhy na družstevním bytě

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 3 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33862 Reply

  Jiří Kozák

  Dobrý den. Prosím o radu . Sestra nedávno zakoupila družstevní byt přez realitní kancelář. Teprve po podepsání smlouvy jí bytové družstvo oznámilo , že bývalý nájemník dlužil za vodu a topení a ona že je nyní povinna jeho dluhy po vyůčtování zaplatit.Myslím , že družstvo mělo bývalého nájemníka vyůčtovat při skončení / odprodání / členství a sestra měla od nuly. Děkuji za odpověď

 • #33864 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  sestra by se měla podívat do stanov družstva. Pokud ji předchozí nájemce neupozornil na tento dluh a ona jej pak za něho zaplatí, může se domáhat po něm úhrady toho, co ona zaplatila za něho.

 • #33865 Reply

  Pavlína Táborová

  Kamarádka koupila družstevní byt přes realitku. Po převodu přišel na družstvo dopis, že převádějící

  udělal na bytu dluh. Není ohroženo tímto nabytí bytu

  kamarádkou?

 • #33866 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, záleží na tom, jak dobře měla sepsanou smlouvu. Pokud se jednalo o solidní RK, pak by smlouva měla být zpracována sjednaným právníkem a na tyto možnosti pamatovat. Jestliže však smlouva kvalitní není, pak se to teprve ukáže až dojde k nějakým potížím, jako je právě zjištění o existenci nějakých dluhů. Pak je otázka, jestli věřitel převod bytu nenapadne z důvodu, že tím byl zkrácen na svých právech. Ale bez znalosti konkrétních údajů a smlouvy nelze odhadnout, jak velké je riziko.

Odpověď na téma: Dluhy na družstevním bytě
Informace o uživateli: