dluhy po otci

Forum Fóra Občanské právo Dědictví dluhy po otci

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Karel Vlček

Dobrý den

Potřeboval bych poradit,moji rodiče se před pár lety rozvedi.

Za manželství moje matka dostala od své matky rodinný dům, který je napsán jen na ni.

Otec po rozvodu začal hrát automaty a začal si půjčovat peníze od profi realu a podobně.

Já a můj bratr máme strach že budeme dědit po otci dluhy, co máme dělat?, a co nám opravdu hrozí?

je možné se nějak bránit když nemphu ovlivnit jeho chování?

Děkuji Vlček

• #70021 Reply

Naďa Sterzelová

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak postupovat v následujícím případě. Zemřel mi otec a vím, že měl nějaké dluhy, ale přesné informace o jejich rozsahu a institucích, kterých se to týká nemám a nevím, jak je zjistit. Co se stane v případě s dluhy, o kterých nevím a nemůžu je tudíž nahlásit správci při dědickém řízení. Chci se vyvarovat situace, kdy po mě za 10 let bude chtít nějaký věřitel nekřesťanské peníze za úroky z dluhů, o kterých nemám tušení. Je povinností věřitele mě kontaktovat?

Děkuji za informaci

• #70022 Reply

Markéta Čermá

Dobrý den, chtěla bych se poradit. O promlčecí lhůtě, pokud nějaká existuje. Zdědila jsem dluh po otci, chtějí abych zaplatila doplatek půjčky + penále do roku úmrtí. Otec zemřel 97, a já se o tomto dluhu dozvěděla až letos v lednu. Převážně všechny dluhy jsem dostala v 18letech, jak je tedy možné že tento přišel až teď v mých 24letech? Soudní vykonavatelka na mojí otázku nebyla schopná odpovědět jen krčela rameny. Prosím poraďte děkuji. Markéta

• #70023 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

co se týče věřitelů zemřelého, ti mají možnost přihlásit své pohledávky do dědického řízení ve lhůtě uvedené v usnesení, které soud vyvěsí na úřední desce a v němž tyto věřitele k přihlášení vyzve. Pokud tak neučiní, neodpovídají dědici věřitelům.

Předpokládám tedy, že tento věřitel se nepřihlásil. Z toho důvodu vůči Vám nemá žádné vymahatelné nároky.

• #70024 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

viz odpověď na následující dotaz

Odpověď na téma: dluhy po otci
Informace o uživateli: