Dlužná částka

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Dlužná částka

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Nika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, přítel je již 3 roky rozvedený a stále splácí dlužnou částku, kterou zavinila jeho exmanželka tím , že čerpala z jeho účtu až se dostala do mínusu.Přítel se o dluhu bohužel dozvěděl až necelý rok po rozvodu. Zajímá nás zda by tato částka neměla být splácena napůl, jestliže vznikla během manželství. V závislosti na odpovědi by nás zajímalo zda by měl přítel nárok na zpětném vrácení podílu, kterým by se měla podílet jeho exmanželka na splácení dluhu.

• #25417 Reply

Jitka

Dobrý den, mám dotaz zda dluhy, které vznikly manželovi za trvání manželství mohou exekučně postihnout můj majetek, který jsem prokazatelně měla před uzavřením manželství. V současné době dávám žalobu o rozvod a ve smlouvě o vypořádání majetkových vztahů uvádím, že veškerý movitý a nemovitý majetek jsem vlastnila před sňatkem a """"Pokud do společného jmění účastníků této dohody budou patřit v den právní moci jejich rozvodu i jiné věci , hodnoty a závazky, než jsou uvedeny v čl.I této dohody, stanou se výlučným vlastnictvím toho z účastníků, který je bude mít v den právní moci rozvodu manželství ve svém držení. V případě závazků, dluhů a půjček zde neuvedených a uzavřených bez vědomí a písemného souhlasu druhého manžela přechází do výlučného vlastnictví toho z manželů který je v době manželství uzavřel a podepsal.""" Děkuji za odpověď.

• #25418 Reply

Jindra

Dobrý den, manžel mé sestra dělá dluhy, odmítá přispívat na chod domáctnosti – inkaso, sestra zjistila, že dluhy již přesáhlý včetně úroků 200 tisíc.

Rádas bych věděla zda když si sestra odkoupí družstevní byt, zaplatí dluhy – z peněz které zdědila po svém zemřelém otci, bude byt její a může toho blbce vyhodit. Děkuji

• #25419 Reply

Simča

Manžel se vyhýbá soudnímu stání o rozvod našeho manželství tím, že již podruhé si opatřil neschopenku, přitom v době prac.neschopnosti chodí "načerno" pracovat. Prosím o radu jak na něj… jak ho dostat k soudu a jak prokázat, že má i jiný příjem, než jen z nemocenské? Velice děkuji e-mail: simcaz@post.cz

• #25420 Reply

Jaroslav Pelouch

Moje dcera uzavřela v roce 2004 manželství.Vroce 2005 si založil její manžel vlastní firmu(ne s.r.o)Vroce 2006 moje dcera zjistila,že má manžel přítelkyni.Rozhodla se-asi v květnu 2006 dát se rozvést.Její manžel zprvu souhlasil s dohodou.Později přestal ůplně komunikovat.Moje dcera požádala asi v měsíci říjnu o rozvod.Ten byl však již dvakrát odročen.Poradte prosím co dělat-firma manžela mé dcery má stále větší a větší finanční problémy,její manžel si stále půjčuje peníze a má stále větší dluhy.Moje dcera má vlastní zaměstnání,jiné trvalé bydliště,nikdy nepodepsala žádný společný dluh.Pokud se někdy zeptá,jak to s jeho firmou v vypadá,nic prý ji do toho není.Já však mám obavy.Za odpověd a radu předem děkuji.Jaroslav Pelouch

• #25421 Reply

Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, potřebuji podat žádost o rozvod, já mám trvale bydliště v okr.Vyškov a manžel Brno-město, na který soud mám žádost o rozvod podat? Třetím rokem spolu nemáme spol.domácnost, manžel nepřispívá na výživu dítěte ani na domácnost a navíc za něj veškeré dluhy a byt, ve kterém se zdržuje, platím já. Máme 7 leté dítě , ja bydlím s dítětem v rod.domě a manžel v bytě a vše je v sjm. Může mně sebrat veškerý majetek? Mohou nás rozvést bez jeho přítomnosti nebo souhlasu? Komu svěří dítě? Co Mám větší výdělek jak on a navíc on je zaměstnán v mé firmě jako řadový zaměstnanec, ale do práce vůbec nechodí, takže mu chci dát výpověď. Má milenku, se kterou dokonce trávil i celé vánoční svátky, a defacto o rodinu neprojevuje zájem.

• #25422 Reply

Dagmar Škorpilová

Dobrý den, po 30 letém vztahu si manžel našel před rokem milenku a HNED byl rozhodnut, že se rozvede, Od /února jsem to já , kdo naléhá na rozvod, protože jsem v lednu byla bankou upozorněna na dluhy manžela. Podařilo se mi tehdy předejít soudu, a zjistila jsem, že kromě leasingu na vůz, jež používá pro práci má dluhy u 4 bank a 1 kamaráda.Jestli je jich víc nevím, ale chystá se zařídit nábytkem byt pro ně. Do rozvodu se mu už nechce. DOTAZY:1. Jak se mohu bránit v současné době jeho dluhům ? 2.Slíbil, že při rozvodu a majetkovém vyrovnání vezme dlužné závazky písemně na sebe – budu tímto opravdu osvobozena ?V podstatě jsme dlouho dohodnuti o majetkovém vyrovnání i o rozvodu,jen to natahuje a cítím se tím ohrožena. Děkuji Dagmar

• #25423 Reply

Petra

Dobrý den.Po 10ti letech se rozvádím – domácí násilí.Odešla jsem z bytu, který jsme dostali přidělený od obce a dekret se psaný na oba.Manžel se před více než půl rokem odstěhoval a vzal si všechen náš společný majetek.Rodiče mi byt vybavili novým vybavením.Do bytu jsem se nastěhovala zpět, ale manžel má klíče a několikrát se nečekaně objevil.Tudíž jsem se odstěhola k rodičům (v bytě nikdo nebydlí).Veškeré poplatky spojené s bytem hradím sama ze svého příjmu.Byt na mě přepsat nechce.nyní začal vyhrožovat tím že má dluhy (o ketrých nemám tušení)a bude žádat majetkové vyrovnání.

1.otázky:lze ho nějakým způsobem vyškrtnout z dekretu?(o dohodě nemůže být řeč)

2.otázky:pokud jsou půjčky na manželovo jméno a on požádal o MV musela bych se podílet na splacení dluhů? mám ve vlastní péči dceru a on syna

• #25424 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, sama ho nijak nevyškrtnete. Pokud není možná dohoda, musíte se obrátit na soud a žádat soud, aby zrušil společný nájem manželů a určil, kdo bude dál nájemcem. Za dluhy, které vznikly v době manželství, ručíte (až na výjimky) oba.

Odpověď na téma: Dlužná částka
Informace o uživateli: