Dohledání majitele pozemku

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Dohledání majitele pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Katarina Kollarova a poslední změna je stará 5 let, 4 měsíce.

• Autor

Alex Sedy

Dobry den, snažím se zjistit současného majitele pozemku, který bych rád koupil. V katastru je veden jako majitel pán, který podle mých informací již nežije a podle všeho měl jednu dceru. Ta však byla duševně nemocná a možná i nesvéprávná, možná dokonce také zemřela. O ostatních příbuzných mi zatím není nic známo. Prosím poraďte mi, jak bych měl v tomto případě postupovat, na jaké instituce se obrátit? Pozemek je na venkově, majitel uvedený v katastru žil v Praze. Jaké informace mi mohou v této věci úřady poskytnout, když nejsem příbuzný? Je možné, že dědické řízení ještě nezačlo a nebo je započato automaticky po úmrtí? Jak dlouho může trvat? Budu vděčný za každou radu, co bych měl podniknout. Dekuji

• #69853 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, pokuste se u soudu, v jehož obvodu onen muž žil, zjistit, jak je to s dědickým řízením. Pokud Vám ve spisovně nevyhoví, domluvte se se soudcem, který spis vyřizoval, příp. s předsedou soudu, že máte právní zájem na zjištění skutečností z tohoto spisu. Soud poté provede dodatečné projednání dědictví. Pokud se ale jedná o nemovitost zapsanou v KN, bylo by divné, aby nebyla zohledněna v dědictví.

Dědické řízení se zahajuje z podnětu matričního úřadu o smrti dotyčné osoby. Někdy to však trvá delší dobu a je tak možné, že nebylo dosud skončeno.

Mgr. Lucie Jindrová

• #69854 Reply

markéta kafková

Dobrý den,

obracím se na Vás se zapeklitým případem.

Koupili jsme baráček se zahradou, která je rozdělena na 3 díly.2díly byly při prodeji správně převedeny a ten třetí se nějak zapomněl jelikož se to převádělo u paní která byla na smrtelné posteli.Jedná se o to že majitel zapsaný v KN, je již mrtev a to zřejmě již od dob 2.světové války,.No a ta část po něm se při převodech vždy nějak zapomněla převést.My bychom rádi měli celý pozemek v pořádku odkoupen(jelikož je i oplocen a normálně vždy patřil k sobě) ale zatím jsem se setkala pouze s neochotou úřadů.Katastr se mnou vůbec nemluví a když jsem podala žádost u soudu v Kutné Hoře, chtějí po mně datum a místo úmrtí, ale on zřejmě zemřel za té války a neví se kde a kdy , no prý jinak mi nemohou pomoci pokud to nevímTato rodina neměla děti a tudíž to už leží na katastru od cca 1945 na úřadě pod jeho jménem a přitom to má již asi 3 kupce.Ty před náma to nechali být,ale my to chceme mít vpořádku.děkuji kafková

• #69855 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokátka

Dobrý den,

vřele doporučuji obrátit se na nějakého místního advokáta, který bude muset hledáním v katastrálních mapách apod. nalézt nejvhodnější řešení vašeho problému. Zde Vám s tím nepomohu.

• #69856 Reply

Katarina Kollarova

Dobry Den, My sa snazime skontaktovat par majitelov pozemkov. Mame ich mena z katastralneho uradu no nemame sucastne telefonne cisla. Ako je mozne podla mena a adresy zistit kontaktne telefonne cislo?

Dakujem

Katarina

Odpověď na téma: Dohledání majitele pozemku
Informace o uživateli: