Dohoda o změně prac. smlouvy

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Dohoda o změně prac. smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #55201 Reply

    Karel Tomášek

    Vážení,

    od prosince 2007 jsem zaměstnancem akciové společnosti na dobu určitou 6 měsíců. Smlouva by mi tedy měla skončit k poslednímu květnu 2008. Měl jsem dohodu, že po této době mi bude nabídnuta smlouva na dobu neurčitou. Nyní mi však zaměstnavatel nabídnul dohodu o změně prac. smlouvy – prodloužení smlouvy na dobu určitou o 2 měsíce.

    Má na to zaměstnavatel právo?

    Předem děkuji za odpověď.

    S pozdravem

    KT

  • #55203 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, a jakou jste měl dohodu? Ústní nebo písemnou? To, že Vám "někdo něco" přislíbil, ještě neznamená, že se to stane. Vás pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby a záleží jen na rozhodnutí zaměstnavatele, jestli Vám nabídne novou smlouvu a na jak dlouho. Jak píšete, tak Vám zatím nabídl pouze dohodu (resp. její návrh) na prodloužení poměru o 2 měsíce. Tím nekoná nic protiprávního, Vy nabídku přijmout nemusíte. V krajním případě by jste se mohl domáhat u soudu toho, aby byl uzavřen PP na dobu neurčitou, jak Vám bylo údajně slíbeno, ale velké šance na výhru nemáte.

  • #55204 Reply

    Karel Tomášek

    Vážený pane Topko,

    měl jsem smlouvu na dobu určitou do 31.5.08. Teď je mi předložen papír s názvem "Dohoda o změně prac. smlouvy", ve kt. se píše, že s platností od 1.6.08 se můj prac. poměr mění na dobu určitou ke dni 31.7.08. Dále se tam uvádí, že tato dohoda je nedílnou součástí té pův. prac. smlouvy na dobu určitou. Slyšel jsem, že zaměstnavatel nemůže prodlužovat smlouvu na dobu určitou o libovolné úseky určité doby, ale měl by mi dát smlouvu na dobu neurčitou. Je to pravda, prosím? Děkuji

    S pozdravem

    KT

  • #55205 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, PP na dobu určitou u stejného zaměstnavatele lze stanovit až do výše 2 let, a to i po různých etapách. Klidně by s Vámi mohl sepisovat smlouvu na každý měsíc po celou dobu 24 měsíců. Viz §39 odst.1 ZP: Trvání pracovního poměru mezi týmiž účastníky je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let ode dne vzniku tohoto pracovního poměru; to platí i pro každý další pracovní poměr na dobu určitou sjednaný v uvedené době mezi týmiž účastníky.

    Rozhodnutí o tom, jestli chcete pokračovat a dohodu podepsat je tedy pouze na Vás.

Odpověď na téma: Dohoda o změně prac. smlouvy
Informace o uživateli: