Doklad o vlastnictví majetku.

Forum Fóra Občanské právo Různé Doklad o vlastnictví majetku.

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lucie Jindrová a poslední změna je stará 6 let, 10 měsíců.

• Autor

Pavlína M.

Dobrý den..stručně popíšu mou situaci..

Můj bývalý manžel splácí své dluhy ale má trvalé bydliště psané u mě.Zrušit jej nemůže kvuli jeho živnostenského listu.Je ochotný cokoli sepsat.

Ráda bych sepsala jakýsi dokument o tom,že vše v bytě je mé pro případ že by přišel o práci a hrozila by exekuce za to že neplatí řádně své dluhy.Ráda bych to udělala co nejdřív dokud je ochotný spolupracovat.

Potřebovala bych nějakou stručnou osnovu co všechno by takový dokument měl obsahovat.Je mi jasné,že posléze je třeba zajít k notáři ověřit podpisy apod.

Pomůžete mi ?

Děkuji předem.

• #35853 Reply

Lucie Jindrová

Dobrý den,

zákon nestanoví, co by měl takový dokument obsahovat – je to jen na vás, tudíž hlavně obecně – kdo to prohlašuje a jakého majetku se to týká. Nicméně vás musím důrazně upozornit, že pokud do bytu přijde exekutor, nemusí vůbec na nějakou takovou listinu brát ohled! Může to považovat jen za tvrzení, kterému však rozhodně nemusí uvěřit. Nehledě k tomu, že exekutor k vám může přijít i v dobu, kdy nebudete doma a pak mu takovou listinu jen těžko předložíte … Ano, může vám to třeba pomoci při dalším řízení o vyloučení vašich věcí z exekuce – ale opět – MŮŽE pomoci, ale NEMUSÍ. Je tedy nutné, abyste takový dokument nepovažovala za spásný.

Odpověď na téma: Doklad o vlastnictví majetku.
Informace o uživateli: