Domovní řád

Forum Fóra Občanské právo Různé Domovní řád

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Viktor Zariev a poslední změna je stará 7 let, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33070 Reply

  Honza

  1) změna nočního klidu na 21:00 až 6:00. Podle paragrafu 34 občanského zákonu, ale je pevně stanovena doba 22:00 až 6:00 a tak si myslím, že je to protiprávní.

  2) chov domácích zvířat po odsouhlasení všech majitelů bytu. I toto se mě zdá jako omezování lidských práv. Stačí jeden nesouhlas a je o 3 psi více v útulku. Nepočítám andulky a křečka.

 • #33072 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, předně Vámi uvedený § 34 se nenachází v občanském zákoníku ale v zákoně č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

  Nicméně tato úprava vymezuje takto noční dobu pro účely kontroly jejího dodržování. Pokud si tedy vlastníci bytů společně odsouhlasí změnu v tom směru, že je již od 21 hod., není tím porušen žádný předpis.

  Ohledně chovu zvířat, osobně mám stejný názor, nicméně jako vlastníci mohou takto vztahy v domě (bohužel) upravit.

  Možná by však stálo za to zkusit proti takovému rozhodnutí podat u soudu žalobu. Doporučuji to však důkladně projednat s nějakým advokátem, jestli má taková žaloba vůbec šanci na úspěch. Bude záležet hlavně na tom, jestli byla dodržena pravidla, jímž bylo toto rozhodnutí přijato.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #33073 Reply

  Jan Rusín

  Dobrý den,potřeboval bych poradit jak postupovat.Dali sme si pod svá okna pískoviště se souhlasem majitele domu a většiny nájemníků.Jenže Nad sebou máme sousedy staršího věku,v důchodu.Tito sousedi si vymysleli,že si mermomocí chtějí vysadit pod okny tůje,které by nám po čase bránily výhledu z okna svým postupným vzrůstem,tvrdily že z okrasnýho hlediska,ale později došlo na hádku,slovní urážky a nadávky z jejich strany a na to sme se od nich dozvěděli že to je kvůli tomu že jim vadí hluk dětí hrající si na pískovišti(malá uzavíratelná mušle,splňujícíhigienické normy).Majitel je k nedostižení takže nevýme co snima?Prosím nějakou radu

 • #33074 Reply

  Viktor Zariev

  Dobrý den, bydlím v nájemním domě o cca 16 bytech. V přízemí jsou nebytové prostory, které jsou pronajímány stejným majitelem jako byty. V jednom z nebytových prostorů (budoucí kadeřnictví) probíhají neustále úpravy, s menšími přestávkami už dva měsíce. Vrtání příklepovou vrtačkou, posouvání nábytku a tak podobně, a to i ve 21:00, v libovolný den. Porušují tím nájemci nebytových prostor nějakou vyhlášku či zákon? Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: Domovní řád
Informace o uživateli: