doprava při zájezdu s cestovní kanceláří

Forum Fóra Občanské právo Různé doprava při zájezdu s cestovní kanceláří

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 10 let, 3 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33007 Reply

  Markéta

  Dobrý den, omlouvám se, že kladu stejný dotaz již podruhé, ale váhám s objednáním zájezdu a rozhodnutí nemohu již dlouho odkládat. Potřebuji poradit. Chtěla bych se zeptat, koupím-li si v cestovní kanceláři pobyt s autobusovou dopravou, kdo ručí za mou bezpečnost při přepravě, dopravní společnost nebo cestovní kancelář ? Jednalo by se o situaci, kdy pobyt zajišťuje cestovní kancelář a dopravu provozuje soukromá autodoprava, jejíž služby cestovní kancelář zprostředkovává, tedy jedná se o dva samopstatné podnikatelské subjekty, které spolu spolupracují.Děkuji za odpověď.

 • #33009 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, v takovém případě odpovídá za porušení závazků cestovní kancelář, neboť s ní jste cestovní smlouvu sjednali a zajištění cesty bylo zřejmě její součástí. Opačná situace by byla v případě, kdy byste měli s cestovní kanceláří sjednán pouze pobyt a dopravu byste měli sjednánu s dopravcem zvlášť. Potom by odpovídal za dopravu dopravce.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #33010 Reply

  Markéta

  Děkuji Vám velice za rychlou odpověď. Stejné by to bylo i v případě zájezdu s leteckou dopravou ? Děkuji moc.

 • #33011 Reply

  Šéfredaktor

  Ano, to platí obecně. Pokud cestovní smlouva obsahuje i ujednání o tom, že cestu pro kancelář zajišťuje jiný dopravce, odpovídá tato kancelář za porušení způsobené dopravcem. Pokud by k porušení povinností došlo, kancelář by pak samozřejmě následně po dopravci vymáhala plnění, které za něj klientům poskytla a to na základě smlouvy, kterou má uzavřenou tato kancelář s dopravcem.

  Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: doprava při zájezdu s cestovní kanceláří
Informace o uživateli: