Doprovod k lékaři

Forum Fóra Pracovní právo Různé Doprovod k lékaři

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Dagmara Skopalíková a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

• Autor

David Košťál

Dobrý den, mám následující problém:

Náleží mi náhrada mzdy za dobu, kdy jsem doprovázel tělesně postiženou manželku (ZTP) na OSSZ na vyšetření u posudkového lékaře? K vyšetření byla pozvána z OSSZ (pozvánka zaslaná předem poštou). Prosím zároveň uvézt odkaz na předpis, který toto upravuje.

Děkuji za odpověď

David Košťál

• #40775 Reply

Iva Kristofova

Nařízení vlády 590/2006 Sb. :

Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu

1) s náhradou mzdy, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu,

2) bez náhrady mzdy nebo platu, jde-li o ostatní rodinné příslušníky.

• #40776 Reply

Karel Dlouhý

Ovšem OSSZ není zdravotnické zařízení, takže se domnívám, že náhrada mzdy nepřísluší.

• #40777 Reply

Dagmara Skopalíková

Dobry večer,potřebuji radu zda mám narok na doprovod muže do Jičína na chemoterapii.Jezdíme z Olomouce autem.ted nastal problem a vedoucí mě nechce poštět na propustku.mam si brat bud dovolenou nebo neplacené volno.Kdo máte zkušenost dejte vědět díky Skopalíková.Na meilAvorokys@seznam.cz

Odpověď na téma: Doprovod k lékaři
Informace o uživateli: