Doručování dopisů

Forum Fóra Občanské právo Různé Doručování dopisů

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Jaroslav Lukáč

Zdravím, mám známou, říkejme jí např. paní X.Kdysi jsme byli přátelé, opravoval jsem jí PC atd. Jednoho dne přišla X o své děti, pže byla pracovně pryč a dětem se stal úraz a tak jí je sebrala Sociální péče. X se rozešla s partnerem a odstěhovala do Phy. Před několika měsíci mi začli chodit dopisy s jejím jménem na naši adresu. Ten poslední,který jsem omylem jako jediný převzal,byl osudový. Stálo v něm, že X s přítelem dluží jedné leasingové spol. cca 27 tis Kč. Až po převzetí dopisu jsem zjistil, že nebyl pro mě, avšak to už bylo doručení mnou podepsáno. Vrátil jsem ho z5 do obálky, napsal žádost, že mi dopis nepatří atd. a odeslal z5 na OS Kladno. Po týdnu si mě pozvali jako svědka a ptali se mě dnes, co spol. s X mám, kde bydlí atd. a že pokud jsem dopis převzal, může se mi stát, že příp. exekutor může klidně zabavit můj majetek, i když u mě byla X max. jednou na čaji. Prý mám s X ujednat, aby začla všechna pošta chodit řádně k ní. Co když ale odmítne bo nebude reagovat?Co potom?

• #34117 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

exekutor se může uspokojovat pouze z majetku náležejícího do vlastnictví povinného. Pokud by exekutor "zabavil" majetek patřící jiné osobě, má tato právo domáhat se u soudu podáním žaloby vyloučení těchto svých věcí z exekuce. Raději si tedy schovávejte doklady o koupi aj., abyste s nimi mohl argumentovat u případného soudu.

• #34118 Reply

Jaroslav Lukáč

Dobrý den, děkuji za odpověd, bohužel mi toto nepřijde jako řešení, myslím žít v nejistotě a de facto čekat, co bude aniž bych ovlivnil ochranu svého majetku…neexistuje způsob, jakým dokázat, že nemám se zmíněnou paní x co se týče majetkových otázek žádné vztahy?ona na moje urgence neodpovídá, to, že dluží někomu nějaké peníze jí nevadí a já jsem asi tak pořád jediný, kdo je v "maléru". A představa, že budu někde měsíce tahat po soudech svůj majetek zpět, je děsivá.

• #34119 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

ono jde spíše o to, komu byste tyto skutečnosti chtěl prokazovat? Zcela jistě ne každému exekutorovi či soudům – budete to směřovat vůči konkrétnímu exekutorovi, soudu a v rámci konkrétního řízení. Chápu, že je to nešťastné, nicméně jiný způsob naleznete jen stěží.

Odpověď na téma: Doručování dopisů
Informace o uživateli: