Dotaz na nakládání s odpady

Forum Fóra Správní právo Právo životního prostředí Dotaz na nakládání s odpady

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Roman Frouz a poslední změna je stará 6 let, 1 měsíc.

• Autor

Petr

Dobrý den,mám trvalé bydliště na vesnici,ale již delší dobu bydlím jinde.Obec se rozhodla vybírat stočné 400 kč na osoby které tam mají trvalé bydliště.V obci není vybudovaná ještě čistička a voda ze septiků teče kanalizací a pod vesnicí volně potokem do řeky.Požádál jsem o neplacení,zdůvodu,že tam nebydlím,bylo mi to zamítnuto,že zaplatit musí všichni bez vyjímky a poslali mi šek na zaplacení.Prosim musím opravdu platit za něco co nevyužívám? ps: platím i za popelnice 350 kč a taky mi nic nevyváží.Děkuji,Patera.

• #69442 Reply

Šéfredaktor – Mgr. Lucie Jindrová

Dobrý den,

tato praxe obcí je naprosto běžná. Pokud si obec vyhláškou stanoví, že bude vybírat za osoby, které mají v obci trvalé bydliště, je to naprosto v pořádku. Je spíše na Vás, abyste pokud v obci nebydlíte, změnil své trvalé bydliště.

• #69443 Reply

Libor Farský st.

Dobrý den, prosím o upřesnění významu termínu "Registrace ojetého vozidla do registru silničních vozidel". Jedná se mi o povinnost nově zaváděného ekologického poplatku při první registraci vozidel, uvedených do provozu před r.2000. Bude se tedy jednat jen o nově dovezená vozidla ze zahraničí, poprvé registrovaná v ČR ? Anebo se to týká všech, již zde registrovaných vozidel, která po 1.1.2009, poprvé po vstoupení tohoto zákona v platnost, změní majitele? A dále – tento poplatek je, jak se zdá, závislý na jen na r. výroby automobilu. Bude tedy nezávislý na tom, jakým katalizátorem je automobil vybaven?

Konkrétně mám v úmyslu v příštím roce prodat VW Golf z r.1991 a koupit Honda z r.1998, která ale splňuje emisní normu EURO 3. Děkuji L. Farský

• #69444 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tento poplatek se bude odvíjet od emisí výfukových plynů. Poplatky jsou:

10.000,-Kč při nesplnění normy Euro 1

5.000,-Kč při splnění Euro 1

3.000,-Kč při splnění Euro 2 a

žádný poplatek při splnění Euro 3.

Platit tento poplatek se bude

1) při první registraci dovozeného vozu anebo

2) při první přeregistraci, to znamená při prodeji vozidla a změně registrace na nového kupujícího po účinnosti novely (tedy od začátku roku 2009).

Jinak předpis, který uvádíte v záhlaví, se zabývá autovraky, nikoli ojetými vozidly.

• #69445 Reply

Jan Mareš

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak pokud si budu vozidlo kupovat od 2. majitele, t.j. v ČR. toto vozidlo už bylo 2 krát zaregistrovano(1. registrace a přeregistrace) , neměl bych platit nic.Pochopil jsem to dobře?

• #69446 Reply

Jan Mareš

Znamená to, jestli jsem dobře pochopil, že pokud se vozidlo bude registrovat na 3. majitele, nebude se muset poplatek po 1.1.2009 vůbec platit.

Platit ho budou pouze ti , kteří si dovezou auto ze zahraničí, anebo budou mit v technickém průkaze zapsaného pouze jednoho majitele z ČR.

Pochopil jsem to zpravně?

• #69447 Reply

Leo Pavel

MJám vozidlo Renault laguna vyrobené v roce 1999, ale uvedeno do provozu bylo až 30.3.2000. Jak je to u tohoto vozidla. Katalyzátor má a splňuje veškeré normy splodin. Je tedy důležitý rok výroby nebo rok uvedení do provozu ?

• #69448 Reply

Roman Frouz

Dobrý den,chci se optat.Dle zákona 185/2001 Sb o odpadech se v § 84 píše,že sazba poplatku za odvoz komunálního odpadu tvoří pevná částka 250,-Kč/osoba/rok a k tomu si obec dle vyúčtování nákladů za svoz komunálního odpadu z minulého roku může doúčtovat do výše až 250,-Kč za rok.Beru to tak, že max. je 500,-Kč /osoba/rok.

Je možné, že si obec udělá svojí vyhlášku,kde si výši poplatku účtuje na bytovou jednotku?Já třeba bydlím sám a platím 1600,-Kč/rok a rodina o 4 lidech v rodinném domku platí totéž.Může být vyhláška nad zákon?

Odpověď na téma: Dotaz na nakládání s odpady
Informace o uživateli: