dotaz na postup

Forum Fóra Občanské právo Dědictví dotaz na postup

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Davidová a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #70949 Reply

  vlasta simunkova

  Dobrý den. Jsem vdaná důchodkyně, která začala podnikat a vydělává více než manžel.Spolu jsme koupili byt, který já nechávám opravovat výhradně za peníze z podnikání.Byla bych nucena, kdyby se manželovi něco stalo vyplatit jeho děti z momentální ceny bytu, nebo z ceny za kterou jsme byt koupili ? Děkuji Šimunková

 • #70951 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  pokud by Váš manžel zemřel, polovinu bytu byste získala vy v rámci vypořádání SJM a o druhou polovinu bytu byste se dělila stejným dílem s jeho dětmi.

 • #70952 Reply

  Jana Živná

  Dobrý den. Prosím o radu. S bratrem jsme byli předvoláni k dědickému řízení po otci. Dědicové jsme my a otcova druhá manželka. Otec byl vážně nemocen, před smrtí si vzal úvěr ze stavebního spoření a pak se oženil.

  Notář řekl že dědictví je předlužené, ale neukončil dědické řízení. Nebylo ani vypořádané SJM a nevěděl jaká částka z dluhu u spořitelny spadá do SJM. Už toto je mi divné. Navrhl nám dohodu že se s bratrem vzhledem k předlužení dědictví ne že zříkáme, ale že nenabýváme ničeho , pouze manželka.

  Kopii jsme nedostali a toto jsme podepsali, s tím že od soudu přijde rozhodnutí.

  Pokud si to rozmyslíme, je možné tuto dohodu nějak zrušit? A můžeme se případně nějak odvolat?

  A kdyby se za nějakou dobu přišlo na nějaký majetek který nebyl projednán a dědictví by bylo v plusu, týkalo by se to ještě i nás? Děkuji

 • #70953 Reply

  Jana Davidová

  Dobrý den,

  jakým způsobem notář zjistí veškerý majetek zemřelého?

  Manželovi umřel otec a my nevíme jaké byly jeho konta atd. a pochybujeme o tom, že druhá manželka předloží všechny doklady. Jaké jsou tedy možnosti notáře?

  Děkuji Davidová

Odpověď na téma: dotaz na postup
Informace o uživateli: