dotaz na výpověď od zaměstnavatele

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru dotaz na výpověď od zaměstnavatele

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #43584 Reply

  Věra Bártová Vítová

  Před rokem můj syn nastoupil ke stavební firmě s tím, že uzavřel smlouvu na dobu určitou.Během roku mu nikdo nedal najevo to, že by z jakýchkoliv důvodů měl firmu opustit. Proto ho dnes překvapilo, když si jej ředitel zavolal a oznámil mu, že v pátek tj.29.2.2008 končí.Syn je stavební inženýr a práce ho skutečně baví.Z hlediska lidského se mi takové zacházení od firmy zdá být špatné.To ale nikoho nezajímá.Proto bych se chtěla zeptat,jak je to z hlediska právního.Zda má syn nějaké nároky, ať už jakékoliv, nebo je tak vše v pořádku.

  Moc děkuji za odpověď.

  Věra B.V.

 • #43586 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, pracovní poměr byl sjednán na dobu určitou a je očividné, že zaměstnavatel nemá zájem v pracovním poměru pokračovat. Poměr tedy skončí uplynutím sjednané doby. Váš syn má nárok na vystavení potvrzení o zaměstnání. Žádný nárok na to, aby byl u stejné firmy zaměstnán i nadále však nemá. Z právního hlediska postupuje zaměstnavatel v souladu se zákoníkem práce a nikdo ho nemůže nutit, aby s kýmkoliv uzavíral novou pracovní smlouvu. Píšete, že syn je stavební inženýr, tudíž by měl velice rychle najít novou práci. Vzdělaní stavaři jsou v současné době žádaní.

Odpověď na téma: dotaz na výpověď od zaměstnavatele
Informace o uživateli: