dovolena po materske

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená dovolena po materske

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Alena Novakova

Dobry den,

nastoupila jsem materskou a za rok 2008 mi vznikl narok na dovolenou. Bylo mi sdeleno, ze si dovolenou mam vybrat po ukonceni materske, pred nastupem na rodicovskou. Zajimalo by me, z ceho se vypocita vyse dovolene. Bezne je to prum.mzda za posledni 3 mesice, ale jak je to v pripade, ze v uplynulych 6 mesicich se pobira PPM.

Dekuji za odpoved

• #47556 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, náhrada mzdy se běžně počítá z průměrného výdělku. Vy jste však v rozhodném období neodpracovala alespoň 21 směn v rozhodném období (tj. kalendářní čtvrtletí), takže se použije tzv. pravděpodobný výdělek podle §355 odst.2 ZP: "Pravděpodobný výdělek zjistí zaměstnavatel z hrubé mzdy nebo platu, které zaměstnanec dosáhl od počátku rozhodného období, popřípadě z hrubé mzdy nebo platu, které by zřejmě dosáhl; přitom se přihlédne zejména k obvyklé výši jednotlivých složek mzdy nebo platu zaměstnance nebo ke mzdě nebo platu zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty.". Na základě toho Vám tedy vypočítají náhradu mzdy za dovolenou na zotavenou.

Odpověď na téma: dovolena po materske
Informace o uživateli: