Dovolená při ukončení pracovního poměru

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená Dovolená při ukončení pracovního poměru

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

  • Autor
    Příspěvky
  • #47659 Reply

    Gábina Hurajová

    Dobrý večer,

    má nárok zaměstnanec na proplacení dovolené, jestliže od ledna do března odpracoval celkem 20 dní, zbylou část byl na nemocenské a od 10 dubna chce ukončit pracovní poměr?

  • #47661 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, na to, aby mu vznikl nárok na dovolenou za odpracované dny by musel odpracovat alespoň 21 dnů, pak by mu náležela 1/12 dovolené za kalendářní rok. Pokud je neodpracuje, pak mu žádný nárok nevznikne.

  • #47662 Reply

    Gábina

    Dobrý den,

    a samotná dovolená na zotavenou ze také započítává do odpracovaných dnů?

    Děkuji za odpověď.

  • #47663 Reply

    Mgr. Oldřich Topka

    Dobrý den, v den dovolené snad zaměstnanec nepracuje, tudíž to z hlediska dovolené za odpracované dny není odpracovaný den. V tomto případě mu ani nárok na dovolenou nevznikl, tudíž ji nelze započítat. V ostatních případech však platí, že čerpání dovolené se jako výkon práce posuzuje (§348 ZP).

Odpověď na téma: Dovolená při ukončení pracovního poměru
Informace o uživateli: