dražba-koupě

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti dražba-koupě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

• Autor

Koby L

Dobrý den! Můžete mi,prosím, poradit?? Mám zájem o koupi nemovitosti, zjistila jsem, že tato nemovitost je v exekučním řízení za dluhy majitele. Tedy bude dražba. Je pravda, že při koupit nemovitosti mě můžou v občansko právním soudním jednání připravit o zakoupenou nemovitost dlužníci bývalého majitele?? Tedy zneplatnit kupní smlouvu??A s tím souvisí můj dotaz. Když bude provedena dražba a já vyhraji můžou mě věřitelé bývalého majitele znovu připravit o mou nemovitost?? Tedy zda se také vztahuje doba 3 let i na nemovitost získanou v dražbě?? Děkuji Lkoby@centrum.cz

• #60268 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, nechápu moc Váš dotaz. To, že máte zájem o dům, na který je vedena exekuce (tato exekuce je uvedena v listu vlastnictví), znamená, že dům nyní nemůžete koupit kupní smlouvou. Vlastníci domu totiž nyní s domem nemohou nakládat a tudíž jej nemohou ani prodat. Pokud dům chcete, je jediný způsob a to koupě v dražbě. Přihlašte se tedy do dražebního jednání. Navíc, je pravděpodobné, že cena v dražbě bude nižší, než by byla kupní.

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: dražba-koupě
Informace o uživateli: