družstevní byty

Forum Fóra Občanské právo Dědictví družstevní byty

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Alena Libichova

Dobrý den.

Paní doktorko, prosím tímto o odpověď na můj dotaz.

Jsem majitelkou dvou družstevních bytů a ½ rodinného domu. Mám tři děti, které bych chtěla závětí rozdělit o tento majetek takto. 1 družstevní byt 1. synovi,1 družstevní byt 2.synovi a ½ rodinného domu dceři.

V brzké době se chci provdat za muže,který také vlastní družstevní byt.Vyčetla jsem, že manželé mají automaticky právo na nájem a přechod práv a povinností k družstevnímu bytu. Znamená to, že sňatkem se stanu spolumajitelkou družstevního bytu budoucího manžela a on spolumajitelem mých družstevních bytů ? Pokud ano , prosím o návrh řešení mé závěti,aby děti nebyli majetkově kráceny na úkor mého budoucího manžela.

Děkuji.

Alena Libichová

Kralupy nad Vltavou

• #70702 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

uzavřením manželství opravdu vzniká společný nájem družstevního bytu manžely. V případě rozvodu se však tento společný nájem ruší a právo užívat dále byt zůstane tomu z manželů, který členská práva nabyl před uzavřením manželství.

Závětí takto případné dědictví Vašich dětí vyřešit můžete.

Odpověď na téma: družstevní byty
Informace o uživateli: