Dvojí zdanění

Forum Fóra Ostatní Obecné Dvojí zdanění

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 3 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #74637 Reply

  Petra Řehová

  Dobrý den!

  Známý pracuje pro českou firmu na stavbě v Německu. Po příchodu první výplaty jsme zjistili, že mu byl příjem dvakrát zdaněn: jednou v Německu, podruhé jeho zaměstnavatelem v Čechách. Na internetu jsem se dočetla o smlouvách zamezujících dvojímu zdanění. Jak to tedy je? Je možné, aby platil z jednoho příjmu dvoje daně a musel se tak smířit s příšerným příjmem?

  Za zodpovězení mého dotazu předem děkuji.

  S pozdravem

  Petra Ř.

 • #74639 Reply

  Jaroslava Swobodová

  Dobrý den, slyšela jsem, že vdova po německém občanovi, které Německo zasílá do ČR důchod, má platit daň z příjmu přesahující 198.000 Kč ročně. Připadá mi to neetické, žena přijde o manžela a má platit daň z vdovského důchodu, který nestojí ČR ani korunu. Prosím o odpověď.

 • #74640 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, ohledně daně z příjmu ze zahraničního důchodu se obraťte přímo na finanční úřad. Daně se v tomto případě vypočítávají podle mezinárodních smluv o zamezení dvojího zdanění. Do určité výše jsou od české daně osvobozeny, ale nad určitý limit je nutné se k dani přihlásit. O tom by Vás měl příslušný finanční úřad informovat.

Odpověď na téma: Dvojí zdanění
Informace o uživateli: