Ekzekuce

Forum Fóra Občanské právo Různé Ekzekuce

Zvolené téma neobsahuje zatím 4žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Hošek a poslední změna je stará 5 let, 7 měsíců.

• Autor

Michal

Zdravím

Měl bych dotaz ohledně jednoho problému který se točí kolem exekutora

Kamarádka měla přítele který se zadlužoval půjčkami apd. Od července ho vyhodila.. Nikdy neměl u ní nahlášený trvalý pobyt. Nyní chodí exekuční dopisy.

Jináč majitel domu je naprosto jiná osoba která nikdy nedala souhlas k pobytu toho člověka.

Jaký máme práva. Jak se bránit? co dělat?

Díky za váš Čas.

S pozdravem Michal.

• #33208 Reply

petr šišulák

dobrý den,mám dotaz dostala jsem ekzekuci,která mi byla pozastavena,ale za 2měsíce mi přišla další obsílka od jiného ekzekutara,kde se mi opět navýšili ekzekuční poplatky.je možno se nějak bránit,nebo si mě takhle můžou přehazovat a zvyšovat dluh?

děkuji za odpověd,s pozdravem šišuláková

• #33209 Reply

Jana Dlouhá

MŮJ PLNOLETÝ SYN, KTERÝ MÁ TRVALÝ POBYT NA MÉ ADRESE JE ZADLUŽENÝ PŮJČKAMI A JE NA NĚHO PODÁNO NĚKOLIK EKZEKUCÍ.CHTĚLA BYCH VĚDĚT ZDA MÁ EKZEKUTOR PRÁVO ODEBRAT MŮJ MAJETEK AČKOLIV NEPATŘÍ SYNOVI.SYN JE ZAMĚSTNÁN, ALE NEVLASTNÍ ŽÁDNÝ MAJETEK.DĚKUJI ZA VAŠÍ ODPOVĚD

• #33210 Reply

Hana Kvasnicová

Dobrý den,moje matka,jak jsme zjistili před pár dny,přivedla svým podnikáním veškerý majetek její a mého otce až do exekuce.S mými sourozenci jsme se dohodli že veškeré dluhy zaplatíme,ale ted se mi jedná o tuto věc:bydlím v domě rodičů, v samostatné bytové jednotce,mám s nimi sepsanou nájemní smlouvu-pokud se dostaví exekutor,může zabavit i můj majetek který se nachází v bytové jednotce,na kterou mám výše uvedenou smlouvu? je v ní uvedeno,že veškery majetek v tomto bytě je v mém výlučném vlastnictví. Děkuji

• #33211 Reply

JUDr.Petr Mávek

Dobrý den paní Dlouhá.Bohužel vám musím sdělit,že exekuce ve vašem bytě je možná,nebot váš syn má u vás nahlášené trvalé bydliště.V případě exekuce,je exekutor oprávněn zabavovat všechny hodnotné věci,mimo věcí denní potřeby.dále je ovšem také oprávněn zabavovat neomezenou hotovost,musí vám ovšem minimálně 1000kč ponechat.Exekutorem zabavené věci vám budou však samozřejmě poté vráceny,ale na základě občanskopávního rozsudku,kde budete muset u soudu doložit,že zabavené věci a hotovost,byly ve vašem osobním vlastnictví.

Máte li zájem o radu ve vaší situaci,kontaktujte mě prosím na E-Mail: PetrMavek@email.cz

S poděkováním a pzdravem JUDr.Petr Mávek Prachatice

• #33212 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

na základě této smlouvy, kterou mu předložíte, kdyby přišel, by Vám nic zabavovate neměl. Nicméně, stát se to může. V takovém případě se musíte bránit a to soudní cestou podáním žaloby na vyloučení věcí z exekuce.

• #33213 Reply

jana hruba

Prosím o radu,bydlím v bytě který mi darovala asi před čtyřmi lety má babička,v bytě měla trvalé bydliště má matka,ale jelikož jsem věděla že má spousty dluhů,odhlásila jsem jí tedy z trvalého bydliště(mého bytu)a na poště odhlásila doručování pošty,s matkou se nestýkám,ale bohužel ani to nestačilo,aby v mém bytě nebyla provedena exekuce.A bohužel mi bylo řečeno,že to není konec,mám 5 letého syna a už nechci zažívat stejné šoky jako při první exekuci.Můžete mi prosím poradit kam všude se mohu obrátit a co mám dál dělat abych bránila svůj majetek a mohla zajistit pohodový život svému dítěti.Děkuji za jaké koliv informace Jana

• #33214 Reply

Dobrý den,

příště si prosím přečtěte ostatní příspěvky, stejné dotazy jsou zodpovídány min. 10x do týdne.

Jestliže Vám exekutor v bytě něco zabavil, musíte podat soudu žalobu na vyloučení těchto svých věcí z exekuce. Bohužel, do budoucna stejnou situaci nevyloučíte – to nelze.

• #33215 Reply

Josef Rendl

Dobrýden chtěl bych vědět zda může exekutor vydražit byt v osobním vlastnicví když dluh který mám je asi 100000 kc ???

• #33216 Reply

Petr Petr

Každý exekutor si mimo i jiné zjišťuje zda nevlastníte nemovitý majetek. Pokud exekutor nějaký váš majetek najde, postihne jej exekučními příkazy (u nemovitosti vyznačí záznam do katastru nemovitostí). Tzn. byt v osobním vlastnictví spadá do postihnutelného majetku a může být tedy vydražen za účelem umoření vašeho dluhu.

• #33217 Reply

Lada Meinelová

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu.Jde o mého bratra,který bydlí u rodičů nemá žádné zaměstnání tudíž si neplatí zdravotní ani sociální pojištění,kde mu narůstají dluhy.Rodiče mají obavy že jim může hrozit exekuce ne jejich vinnou.Existuje nějaký způsob jak rodiče ochránit.Bratr nic v bytě nevlastní.Za Vaší radu jak postupovat předem děkuji.

• #33218 Reply

Zdenka Hofirkova

Dobrý den,Chtěla bych se zeptat na mého syna nepracuje tím pádem si neplatí zdravotní ani sociální pojištění hrozí mu exekuce a nic v domě nevlastní.Jak mám udělat aby na můj majetek neměli právo?Je možné mu změnit trvalé bydliště na městský uřad?Děkuji za odpověd Hofírková

• #33219 Reply

Yvona Šantová

Dobrý den,zajímalo by mě, co spadá do exekuce v případě, že manžel podepíše směnku na své jméno. Hotovost, peníze na účtu i když je účet na mé jméno),stavební spoření ?- každý máme uzavřené svoje. Děkuji za vaši brzkou odpověď.

• #33220 Reply

Jiřina Novotná

Dobrý den, prosím o radu ve věci exekuce na majetek manžela. Již deset let máme rozděleno BSM z důvodu podnikání manžela. Manžel má trvalé bydliště ve městě vzdáleném 70 km od místa mého bydliště. Protože tráví celý rok po stavbách, nechává si poštu zasílat na adresu mého trvalého badliště, kde nás o víkendech navštěvuje a poštu si vyzvedává.Toto postačuje soudní exekutorce jako důkaz k tomu, že se manžel na mojí adrese zdržuje a provedla soupis movitých věcí, které ovšem dávno nepatří do našeho společného vlastnictví. Zároveň mi exekutorka doporučila, abych si sehnala právníka. Na něj ovšem nemám dost peňez. Poraďte, prosím, jak se mohu účinně bránit. Děkuji. Jiřina

• #33221 Reply

Petr Kuba

Dobrý den,

před pěti lety jsem daroval dceři pozemek (zahradu) za to, že se bude o mně starat, proto, že jsem invalida, ale po přepisu pozemku se na mně přišla podívat až za 5 let, kdy mně oznámila, že na pozemek je uvaleno zástavní právo exekutorem, protože její bývalý manžel v průběhu manželství nadělal dluhy které nesplácel.

Chci se zeptat, za jakých podmínek bych mohl dostat spět uvedený pozemek?

Děkuji za vaši odpověď

• #33222 Reply

Dobrý den,

dárce se může domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy. Nicméně, jestliže je na pozemek nařízena exekuce, stejně k faktickému vrácení daru dojít nemůže, protože dcera s tímto pozemkem nyní nemůže nijak nakládat.

• #33223 Reply

Dobrý den,

advokáta bych Vám také doporučila – jestliže nemáte dostatek finančních prostředků, můžete o jeho ustanovení požádat soud.

Nyní je však zapotřebí podat okresnímu soudu, který exekuci nařídil, žalobu na vyloučení sepsaných věcí z exekuce a to proti věřiteli. V tomto řízení se tak musíte domáhat toho, aby Vaše věci byly vyloučené z exekuce.

• #33224 Reply

Yvona Šantová

Dobrý den,zajímalo by mě, co spadá do exekuce v případě, že manžel podepíše směnku na své jméno. Hotovost, peníze na účtu i když je účet na mé jméno),stavební spoření ?- každý máme uzavřené svoje. Děkuji za vaši brzkou odpověď.

(ptala jsem se už 28.7., ale zatím nepřišla žádná odpověď)

• #33225 Reply

Lucie Jindrová

Dobrý den,

jestliže dojde ke vzniku dluhu za trvání manželství, jsou z tohoto dluhu zavázáni oba manželé společně, nebude-li prokázán opak. Tzn. že jste o tom nevěděla, a výše částky převyšuje obvyklou správu majetku.

• #33226 Reply

marta pavlisova

Dobrý den.

Synovi hrozí exekuční řízení který má trvalé bydliště v našem rodinném domku.Syn je zletilí,doma se nezdržuje,práci nemá. Jak si máme ochránit náš majetek?

Můžeme ho odhlásit z trvalého pobytu?

• #33227 Reply

Žaneta Marešová

Dobrý den, velice Vás žádám o radu. Jde o mého biologického otce, který nás nevychovával, 25 let s ním nejsme v kontaktu. Před rokem nám zemřela babička, byt je přepsán na mou sestru. Nicméně ještě za babiččina života u ní občas otec přebýval, spíše přespával a stravoval se, ovšem trvalý pobyt tam neměl. Babička zemřela a otec zmizel. Teď na mou sestru, na kterou byl byl přepsán, přišla exekuce s tím, že si otec onehdá vzal nějakou půjčku, kterou přestal platit a v bance udal kontaktní adresu k babičce do bytu. Exekutor sestře řekl, že tak to opravdu je, že mu nestačí jeho trvalý pobyt, který známe, ale že sestra musí otce najít fyzicky, pak že si to exekučně vyřídí přímo s ním, ale pokud ho fyzicky nenajdeme, tak to spadá na sestru. Jak je tohle možné? Nikdy tam neměl trvalý pobyt, přes rok v bytě nebyl, přece jeho resty nemohou padnout na sestřinu hlavu ne? Můžete nám, PROSÍM, poradit, jak v tomto případě postupovat a jak se exekuci bránit? MOC VÁM DĚKUJEME ZA ODPOVĚĎ!!!

• #33228 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, žádost o zrušení údaje o místu TP podat můžete. Ale exekutor může přijít kamkoliv, kde se domnívá, že se může nacházet majetek dlužníka, takže zrušení TP nemusí být nic platné. Vy můžete zasáhnout teprve ve chvíli, kdy Vám bude fakticky něco exekučně postiženo a to tím, že prokážete, že nejde o majetek dlužníka, ale Váš.

• #33229 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, proti nařízení exekuce můžete podat odvolání. A kromě toho můžete zajít za advokátem, aby pohlídal, že exekutor bude postupovat přesně podle zákonné úpravy a nebude sestře podávat zavádějící informace. Sestra není ten, kdo má hledat otce – dlužníka, to je právě úkol pro exekutora, aby v rámci exekuce zjistil, kde je dlužník a jaký má majetek, který je možné postihnout.

• #33230 Reply

Fanda Čumí

Osobně některe věci vubec nechapu přece jestli někdo něco dluží je to jeho problem a hledat se ma jeho majetek ne trvale bydlště .Snad jestliže ja vlastnim pozemky i barak na kterem se nachazi.Nedovolim bez toho aby u toho byla policie a zepsala protokol o tom že se dopouští někdo tresneho činu .Kradeže cizího majetku a taky přece někdo nemuže dat souhlas aby mi někdo sahal na učet soukromy jestliže nikomu nedlužim a ani snim nemam společny majetek .Jestliže to zakon připustí tak mam narok na odškodnění a nejen vraceni majetku .Jak se da potom prokazat škoda ktera mi vznila ta se muže pohybovat. A v značnem rozmezí muže to byt i ujma na zdravi a ruzne škody ktere mi vzniknou.Ja si myslim že zloděj patří za mřiže to nejde okecat žadnym zakonem. To je potom proti listě prav a svobot.Většina lidí se živí poctivě a nejde je okradat oni nenesou zodponědnost za jine svepravne i kdyš jsou to jejich děti nebo byvali prtneři.

• #33231 Reply

Petr Petr

Exekutor se řídí předpokladem, že dlužník se zdržuje v místě svého (trvalého) pobytu a předpokládá se, že pokud má k domu nějaký vztah (dlouhodobě zde např. bydlí), že některé věci v domě patří i jemu a ty může zabavit. Jednoduše řečeno exekutor jde tam, kde se domnívá, že by mohl být majetek povinného.

Exekutor je veřejný činitel!!!

• #33232 Reply

Jitka Hušková

Dobrý den!Chtěla bych se zeptat zda placení exekucí,které platil dosud jen jeden z manželů z důvodu neznámé adresy druhého se tato situace změní pokud se udá jeho bydliště.Děkuji za odpověd

• #33233 Reply

Dobrý den,

Váš dotaz není zcela srozumitelný – pokud se ptáte na to, zda když sdělíte exekutorovi adresu manžela, zda to pro Vás bude znamenat, že již nebudete muset exekutorovi nic platit, tak odpovídám, že ne. Sdělíte-li exekutorovi manželovu adresu, může exekutor zkusit vymáhat dluh i u něho. Jestliže však nic mít nebude, nebude ani z čeho vymáhat. A pokud mít nějaký majetek bude, bude exekuci provádět u Vás obou, aby se co nejdříve dosáhlo uspokojení věřitele.

• #33234 Reply

Hana Pelánova

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak postupovat při exekuci která byla podaná na vyšší částku než dlužím.Jakou lhůtu má exekutor na oznámení exekuce.Děkuji Pelánová

• #33235 Reply

Jan Lovás

Dobrý den

V roce 2007 jsem zaplatil zálohu 50000 kč za výbavu pizzerie…nedostal jsem žádné kupní smlouvy ani žádné přislíbení,že je někdy dostanu.po půl roce si všechny věci odvezl původní majitel,peníze mi však nikdy nevrátil..policie s tím nic neudělala,i když mám potvrzení že jsem peníze složil.nakonec jsem odstoupil od naší ústní smlouvy a požadoval vrácení peněz..prozatím bez účinku.prosím poraĎte

• #33236 Reply

Martin

Dobrý den, rád bych se zeptal na následující postup. Kamarádovi byla zablokována platební karta, kde však měl ještě asi 4800 Kč. Když se o tom šel informovat do banky, bylo mu sděleno, že na jeho účet byla podána exekuce údejně z důvodu nezaplacení nějaké částky za elektřinu. Jde celkem o 24000 Kč. Není si vědom, že by měl nějaký nedoplatek a o ničem ani nebyl informován, písemně, mejlem ani telefonicky. Volal do firmy distribující elektřinu a tam mu řekli, že toto řeší jistá kompetentní osoba z oddělení pohedávek a ta se s ním spojí. Prý jde o rychlosoud a cokoliv na účet přijde, bude použito na pohledávky. Rád bych se zeptal na následující: 1.Je možné, aby byl někomu exekutorem zastaven účet bez oznámení? 2.Neměl by mít k dispozici nějaké peníze na přežití, nějaké minumum. 3.Nemělo mu být navrženo nějaké vyrovnání formou splátek. 4.Je možné, aby se toto dělo bez informovanosti, možná neoprávněně, bez možnosti reakce? 5.Neměla by být exekuce po oznámení a informování předem?Děkuji Vám

• #33237 Reply

JUDr. František Vostrý, komerční právník

DObrý den,

na Vaše shora uvedené otázky bylo již odpovězeno! Nahlédněte do diskuze s tématem ,,exekuce".

• #33238 Reply

Roman Vácha

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat na problematiku vyrovnání dluhu formou nařízené exekuce. Jedná se mi o to, zda v případě nařízené exekuce a určení platby (splátek) i nadále běží platba z prodlení (příslušenství) z dluhu. Problém je u bytu na který má nájemník dluh, byla mu nařízena exekuce formou krácení platu, ale místo, aby dluh klesal tak neustále roste, jelikož jsou k dluhu neustále učtováno příslušenství (zprodlení platby) tak se mi zdá, že v daném případě je exekuce neučinná a mělo by být postupováno jinak a nebo je příslušenství účtováno v rozporu.

• #33239 Reply

Petr

Dobrý den,

19,2,2011 jsem prodal automobil. Domluvily jsme se že ho zaplatí do dvou měsíců, což jsme sepsaly v kupní smlouvě. Po uplynutí třech měsícu jsem se přihlásil o peníze,a on že je nezaplatí,a tak mi automobyl postavil před dum a klíče hodil do schránky.Ale auto je už přepsáno na něj.Mezitím jsem si koupil jiné auto, a co ted a tímhle.když sem se začal domáhat pěněz, tak mi postal odstoupení od smlouvy, na základě poruch, ktere jsem mu udajně neřekl, přitom o nich věděl. Já si myslím že na poslání dopisu o odstoupení od smlouvy po třech měsících je trochu pozdě.Tak jsem se chtěl zeptat, jestly mu automobil můžu nějak předat, protože všechny doklady má už on a pak po něm častku 20 000 Kč vymáhat ekzekučně.Děkuji za odpověd.

• #33240 Reply

jana badanova

dobry den. mam dluch na všeobecne pojistovnie 169eur. ždala jsem je listem aby mi zaslali splatkovy kalendar , a prisla mi od nich odpoved že nemam na to narok a že neni tak dlužoba tak velka abych si pitala spalatkovy kaledar!! je to možne?? ja mam 300euro plat a žiji v podnajmu a platim 240 euro najom , a k tomu platim dalši dlužoby ti činy 50euro mesične . nemam na to abych zaplatila celou častu na raz!! proto vas ždam o radu co mam tet delat do 15.7 mam dlužnou častku zaplatit jinak mi hrozi ekzekuce. a tim padem mi mužou jit i na muj plat?? prosim vas porad te mi co mam tet delat a jake jsou me prva či je to vubec možne aby mi nezaslali splatkovy kaledar!!! dekuji

• #33241 Reply

Radomír Badura

Zaplatil jsem platbu na účet(elektronicky – 3125Kč) soukromé osoby v rámci stejné banky(ČS).Dotyčná osoba se na něho ale nedostane,jelikož je její účet blokovaný exekucí.Ten den jsem byl v České spořitelně, ale tam mi to nemohli vrátit,protože to bylo již staženo exekucí.Jak mohu peníze získat zpět,když účet je blokovaný exekucí a jak postupovat?

Díky za odpověď

• #33242 Reply

právní vrba

… a proč chcete tu platbu zpět ? Vy jste svůj platební závazek vůčí té osobě splnil, že má na účtě exekuci není Váš problém; pokud jste ovšem zaplatil "omylem", obraťte se na příslušného exekutora ať Vám platbu vrátí (přeju hodně štěstí)

• #33243 Reply

právní vrba

… a proč chcete tu platbu zpět ? Vy jste svůj platební závazek vůčí té osobě splnil, že má na účtě exekuci není Váš problém; pokud jste ovšem zaplatil "omylem", obraťte se na příslušného exekutora ať Vám platbu vrátí (přeju hodně štěstí)

• #33244 Reply

Radomír Badura

Protože jsem zaplatil za zboží,které jsem nedostal.Zboží osoba neposlala,protože nemá k penězům přístup.Takže nemám zboží ani peníze. Prý exekutor řeší vrácení peněz s bankou,ale to může trvat několik měsíců i pár let, a to se mi vůbec nelíbí, protože za tu dobu někoho jen tak "sponzoruji" a není to moje chyba!!!

• #33245 Reply

Radomír Badura

Dobrý den,

nevím co mám s tím dělat.Když jsem byl na policii, tak tam mi doporučili,abych se s tou paní nejlépe domluvil o splátkách, že podání "Oznámení o spáchání přestupku" by bylo na dlouhé lokte a soud by se mohl táhnout dlouho, tím že je dotyčná ve finanční tísni a další jejich argumenty.Měl jsem i vytištěnou kompletní společnou emailovou korespondenci,jelikož dotyčná už prý nemá mobilní telefon. Tak jsem se s ní snažil domluvit emailem na nějakých pravidelných splátkách, souhlasila ale nechtěla mi potvrdit pravidelné splátky (že podle toho jak bude na tom s penězi). První splátku měla poslat hned. Měsíc jsem čekal a dopadlo to tak, že se dnes po 4 měsících už neozvala ani na email. Před měsícem jsem ji poslal i dopis (adresu jsem měl) ale také je bez odezvy. Nevím co teď mám dělat a nemám chuť někde chodit po soudech,který by se táhl dlouho a platit výdaje za to,že chci vrátit své peníze.

• #33246 Reply

Milan Košek

Dobrý den mám dotaz zda je možné zablokovat účet matce samoživitelce s dítětem desetiměsičním když nemá jiný zdroj výdělku dík Milan

• #33247 Reply

Milan Hošek

Dobrý den mám dotaz zda je možné zablokovat účet matce samoživitelce s dítětem desetiměsičním když nemá jiný zdroj výdělku dík Milan

Odpověď na téma: Ekzekuce
Informace o uživateli: