Erotické časopisy

Forum Fóra Trestní právo Vězeňství Erotické časopisy

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #53190 Reply

  Josef

  Dobrý den chci se vás prosím zeptat zda mohou být vězni ve styku s erotickými časopisy.Našel jsem toto: ustanovení z.č. 169/1999 Sb., ve znění pozdějších změn, kde je v § 28, odst. 3, písm. c) uvedeno :

  (3) Odsouzeným je zakázáno

  c) přechovávat a rozšiřovat tiskoviny nebo materiály propagující národnostní, etnickou, rasovou, náboženskou nebo sociální nesnášenlivost, fašismus a podobná hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka, násilí a hrubost, jakož i tiskoviny nebo materiály obsahující popis výroby a použití návykových látek, jedů, výbušnin, zbraní a střeliva.

  Ale bohužel jsem z tohoto nedokázal pochopit,zda mohou tedy vězni mít ve věznici erotické časopisy či ne.Děkuji za odpověd

 • #53192 Reply

  Berta Nováková

  Josefe… Co je to za otázku? Za patřičný úplatek tam můžete mít mobil, tak proč by nebyl možný erotický časopis, případně vlastní nafukovací pana, že?

 • #53193 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, tiskoviny s obsahem erotického materiálu nejsou nikde zakázány. Pomineme-li tématicky zaměřené tituly, specializované na násilné nebo ponižující sexuální praktiky (např. sadismus), pak by běžný erotický titul neměl být nepřípustný. Navíc v ustanovení, které uvádíte, není o této záležitosti de facto ani zmínka.

Odpověď na téma: Erotické časopisy
Informace o uživateli: