exekuce na plat

Forum Fóra Pracovní právo Různé exekuce na plat

Zvolené téma obsahuje celkem 75 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Petra a poslední změna je stará 1 rok, 2 měsíce.

• Autor

Jarmila Bartosova

Dobrý den,mám dotaz.Mám soudní exekuci na plat.U stavajichi zamestnavatele mi polovinu platu dela fixni zaklad a druhou polovinu osatne a osobni ohodnoceni a exekuce dela mesicne pri vyplate 11 tisic kolem 1000kč.Ted bych rada zmenila zamestnani ale bojim se ze kdyz budu mit vetsi plat bez tech castek co se pry do vypocitavani exekuce nezapocitavaji ze mi z vyplaty moc nezbyde.Muzete mi poradit jak se to vypocitava?Dekuji

• #39981 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, výpočet je velmi složitý, musí se odlišit zabavitelné a nezabavitelné částky, při zohlednění základních nákladů na život osoby a jeho rodiny. Mzda se pak rozdělí na třetiny a ty se pak rozdělují mezi věřitele podle pořadí pohledávek s přihlédnutím k tomu, jde-li o pohledávky přednostní (např. výživné) nebo ne. Pokud chcete znát konkrétní postup a metodiku výpočtu, obraťte se na nějakou mzdovou účetní, zde takové účetní záležitosti neřešíme.

• #39982 Reply

Božena Křepelková

Můj manžel má exekuci na plat. Já bych potřebovala vědět kolik mu můžou strhnou z platu. Má 25000 hrubého a jsme 4člená rodina(dvě dšti jedno má 14, druhé 3 a já jsem na mateřské dovolené). Děkuji za odpověď

• #39983 Reply

Roman Wolf

Když mám exekuci s platu a protože končí firma u které dělám vyplatí mě odstupné mám dotaz zda mě můžou vzít exekuci i s odstupného případně jak velkou sumu .

• #39984 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, takové výpočty zde neprovádíme. Nezabavitelná částka se skládá ze životního minima (stanoveného podle počtu vyživovaných osob) a normativních nákladů na bydlení). Hrubým odhadem bude nezabavitelná částka činit cca 8.000,-Kč, zbytek lze použít na srážky. Jinak si můžete orientační výpočet zadat sama na http://www.vyplata.cz/vypocty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-08.php.

• #39985 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, srazit částky mohou i z odstupného. Výpočty zde ovšem neprovádíme, takže to si zjistěte nejlépe u mzdové účetní.

• #39986 Reply

Jana Stehliková

je mi prováděna exekuce na plat a zajímalo by mne kde se dozvím kolik mám ještě zaplatit Děkuji

• #39987 Reply

Iva Hrazdirova

Dobry den, byla soudne provedena byvalemu manzelovi exekuce na alimenty, to se ma strhavat z renty Ceske Pojistovny, kdy je vyplacen dozivotne na zaklade zpusobeneho urazu.Po predlozeni dokladu kdy je bud zamestnan a doklada prijem a nebo z uradu prace,(podporu) pokazde se mu po secteni jak duchodu a pripadneho zamestnani, ci uradu prace ma vyplacet 15.900.Bohuzel nelze momentalne strhavat alimenty, porotoze je byvaly manzel zamnestnan na cerno a nedoklada od srpna 2008 doklady o davkach ci zamnestnani.nevim jakym zpusobem dal pokracovat.

• #39988 Reply

Václav Ransdorf

Mám v ruce soudní rozhodnutí.Věřitel ale prý nic nemá, ale jeho manželka ano.V době vzniku dluhu a při soudním rozhodnutí neměli rozdělen majetek.Teď se tváří že již spolu nejsou a ona má vše nové.Lze nějak požadovat dluh i po ní nebo to řešit exekučně i s ní?

A jak je to prosím Vás s pořadím, upozornila mě že po manželivy chce výživné na syna a to má přednost přede mnou.

• #39989 Reply

Karel Dlouhý

Za dluhy vzniklé během manželství odpovídají oba manželé (i po rozvodu).

Výživné je přednostní pohledávka.

• #39990 Reply

David Kodak

Dobrý den, máme ve firmě zaměstnance, ktarému byla nařízena exekuce, a to srážkou ze mzdy. Našemu zaměstnanci tuto srážku provádíme každý měsíc ve stanovené výšce. V nedávném čase k nám přišlo další nařízení o exekuci, opět formou srážky. Chci se zeptat, jak postupovat v tomto případě.

1. Zaměstnanec zaplatí první exekuci a tu druhou mu budeme strhávat po zaplacení té první

nebo

2. Máme obě exekuce rozdělit na půl a každému exekutorovi posílat poměrnou část?

Děkuji za vyřízení.

• #39991 Reply

Tomaš Kudrna

Zdraví,měl bych dotaz zda my muže přijit exekutor k mamince domu?kdyz sem podepisoval pujcky tak sem jeste u ni bydlel,ale v teto dobe uz u ni trvale bydliste nemam,a kdyz na me bude uvalena exekuce tak nevim zda muzou prijit i kni domu,díky za odpověď

• #39992 Reply

Karel Dlouhý

Ano, přijít mohou.

NA téma exekucí je zde řada odpovědi (v tématu Občanské právo).

• #39993 Reply

rena

Dobrý den, na moji matku byla uvalena exekuce na plat. Její bankovní účet byl zmrazen a nemůže se dostat k penězům, aby splácela měsíční splátky. Požádala mě, jestli si může nechat výplatu posílat na moje číslo účtu, abych jí peníze vybral a ona mohla splácet. Chtěl bych se zeptat jestli mi z toho nehrozí také nějaké problémy v podobě zmrazení účtu, po té co exekutorský úřad zjistí, že peníze jdou na jiný účet než její. A co v případě že bych peníze vybral a matka splátku nesplatila? Děkuji za odpověď

• #39994 Reply

jana komárková

přítel má exekuci na plat,hrubého má 9800 kolik mu můžou strhnout z platu.Děkuji za odpověď.

• #39995 Reply

Petr Vostry

Dobry den mam dluh na byte v Praze, ktery vlastnila Mestska cast. Byt jsem vratil a mel mi byt odpusten dluh. Bohuzel zatim se tak nestalo a mam ted exekuci na ucet. Tam mi chodi pouze castecne invalidni duchod. Je mozne ho posilat na jiny ucet do te doby nez se veci vyresi. Nebude mit clovek ktery takove penize na svuj ucet prijme problemy? Dekuji za odpoved Petr Vosty

• #39996 Reply

marcel nováček

Peníze je možné posílat na jiný učet, ale pokud se to domzví exekutor tak ho také obstaví

• #39997 Reply

antonin brejcha

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli když mi přišlo soudní vyrozumění o zaplacení dluhu ve výši kterou nemám je nějaká možnost získat exekuci na plat a tím se vyvarovat exekuci majetku?Děkuji

• #39998 Reply

Denis Přibil

Dobrý den,chci se zeptat ohledně exekuce.mám plat 11000 čistého a hrozí mi exekuce cca 150000,- od komerční banky.Zajímalo by mě kolik mi zůstane peněz když dojde na nejhorší?Děti nemám,jsem svobodný,bezmajetný.Děkuji za odpověď.Přibil

• #39999 Reply

Jana Žáková

Dobrý den mám několik exekucí a chci se zeptat ,když budu vedena na pracovním úřadě a brát podporu jestli je možné z podpory strhávat exekuce.

• #40000 Reply

Petra Janátová

Dobrý den, možné to je, ale jen do omezené výše – musí Vám zůstat nezabavitelná (nepostižitelná) částka.

• #40001 Reply

Radek Doksanský

Dobrý den dostal jserm exekuci na plat,když jsem byl v práci tak přišel mistr a před cizíma lidma začal mluvit nahlas na značně velkou dalku že mám exekci na plat,slyšelo to cca 7 lidí,myslím si že by to neměl řešit přede lidma a ještě se snima otom bavit,asi bych měl být jediný kdo by otom měl vědět a učetníé a ne aby si otom povídal z cizíma lidma,je možné stím něco dělat?protože ted když přijjdu do práce každej řeší mojí exekuc.děkuji za odpověd

• #40002 Reply

T.K.

Dobrý den,

ráda bych se zeptala (a doufám, že mnou zadané údaje budou postačující), kolik mi při hrubé mzdě 22000 smí strhnout na exekuci? Mám podpesané daňové prohlášení se slevou 2070,-, žádné jiné nezabavitelné částky nemám. V minulých měsících mi šla na účet mzda pokaždé alespoň 9000,-, tento měsíc to bylo o poznání méně a je mi to podezřelé, ačkoliv naše mzdová účetní si na svých výsledcích trvá se slovy, že naopak dříve měla provádět vyšší srážky, než jaké skutečně provedla.

Předem děkuji za odpověď.

• #40003 Reply

T.K.

Já se naopak domnívám, že k Vaší matce přijít nemohou – exekutorský úřad si před uvalením exekuce zjišťuje trvalé bydliště, zaměstnavatele atd., a pokud Vaše matka není "ručitelem" nebo jinak zmíněná ve smlouvě na úvěr(nebo jiný neplacený závazek) kvůli kterému jste exekuován, tak by ji exekutor mohl navštívit s exekučními nároky neoprávněně.

• #40004 Reply

T.K.

Tuto otázku jsem nedávno řešila také. Mzdová účetní mě informovala o tom, že exekuce se nepůlí, nejdříve se strhne jedna, poté druhá…tu druhou, čekající "ve frontě" je vhodné informovat o tom, že jsou v pořadí a že předběžně dojde k počátku strhávání pro jejich pohledávku v ten a ten měsíc toho a toho roku

• #40005 Reply

petra chlupová

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je sociální pojištění přednostní pohledávka nebo ne? Zřejmě dostaneme exekuci na plat, tak by mě taky zajímalo, jestli když je to dluh manžela se má počítat i s mou mateřskou nebo jestli budou exekuční splátku vypočítávat pouze z manželova platu. Děkuji

• #40006 Reply

Aleš Vlček

Dobrý den.Hrozí mě exekuce na plat tak bych rád věděl jak to probíhá a jaké budou zhruba srážky na exekuci. příjem mám zhruba 13200kč, víživné platím 2000kč a bydlím v nájemném bytě. děkuji za odpověď.

• #40007 Reply

Jaroslav Melen

Zdravím

Před lety jsem ručil mému kamarádovi na pujčku,trošku mě vyšplouchl a já ted mam exekuci na plat,chtěl jsem se zeptat:

1. posílá zaměstnavatel stržené peníze s platu ihned na ůčet exekutorovi?Nebo až si o ně exekutor zažádá?

2. končí exekuce v den kdy se dlužná částka zaplatí? a nebo je to na exekutorovi.?

Na učtě mám peníze které by dluh zaplatili ale nemuzu na nej a exekutor mi řekl že si je vzít nemůže,tak ted nevím jestli budu splácet z mého platu až do umoření dluhu a nebo exekutor čeká na nějaké rozhodnutí po kterém si peníze stáhne a ukočí to :-(

Díky

• #40008 Reply

ivzez

Máte-li z čeho závazek splatit, zkuste se dohodnout s exekutorem, za jakých podmínek Vám umožní přístup k účtu (případně jej uvolní).

• #40009 Reply

Jan Pisár

Co lze maximálně srazit z příjmů při obstavení platu (mzdy) a jiných příjmů, se můžete dozvědět na stránce http://www.kalksrazek.mzf.cz . Uvítám Vaše názory a podněty k vylepšení. Celá kalkulačka je zamýšlena jako rychlá pomoc pro ty, kdo s touto problematikou má co do činění. Děkuji.

• #40010 Reply

Jitka Navrátilová

Dobrý den, chci se zeptat. Mám exekuci na plat, účetní v naší firmě tedy posílá část platu na nějaký účet. Najednou mi zamrzl učet, s tím že tyto částky se prý posílali jinam a já ted musím zaplatit 22.000 ,-. Je to chyba účetní? Co já mohu dělat ?

• #40011 Reply

ivzez

Vyžádejte si potvrzení o srážkách od účetní a obraťte se s ním na exekutora (s většinou exekutorů se dá mluvit), podle mne by měl uznat, že nejde o Vaše zavinění, a že se placení nevyhýbáte.

Účetní by měla urychleně poslat peníze na správný účet.

Poznámka:

Z popisu situace není zřejmé, zda jde o chybu účetní nebo někoho jiného. Účetní mohla peníze zasílat na účet, který jí někdo (exekutor/soud??) sdělil, v takovém případě by nešlo o její chybu.

• #40012 Reply

ivzez

Vyzkoušela jsem odkazovanou kalkulačku a z funkčního hlediska mi přijde dobrá.

Z uživatelského hlediska mi vadí dvě věci:

1.

Stránka je širší než můj monitor (1024px).

2.

Odkaz v 2. tabulce vlevo vedoucí na jiný web mi přijde matoucí. Čekala jsem, že se zobrazí nápověda nebo že se kliknutím na odkaz otevře další část tabulky (jako v pravém sloupci).

Dala bych přednost otevření odkazu do nového okna nebo panelu, případně bych odkaz umístila mimo – nad nebo pod – formulář).

• #40013 Reply

Tomáš Pečínka

Prosím mohl bych mít dotaz jestli by mi někdo nemohl pomoc ohledně toho , že moje matka na mě už rok nechce platit výživné rozhodl sem se tedy že zažádám o exekuci na plat když se to dozvěděla okamžitě mi poslala 1 000 Kč a bylo mi řečeno že má snahu splácet a já se ptám jestli kvůli jedné tisícovne můžu přijít o vše co nezaplatila předem děkuji..

• #40014 Reply

Lucie Zelenková

Dobrý den, manžel dostal eekuci na plat. Víme jaká firma od nás peníze vymáhá, ale nevíme kolik a v jaké výši a jak dlouho. Jediné co jsme dopátrali je to že naši záležitost má více exekutorů. Ve firmě manželovy účetní řekla, že není povinna tyto informace zdělovat a firma která peníze vyhámá se k tomu postavila se stejným stanoviskem. Máme možnost dané informace někde získat? Informace o nařízení exekuce do našich rukou nebyla doručena. Děkuji za odpověď

• #40015 Reply

Lucie Zelenková

Dobrý den, manžel dostal eekuci na plat. Víme jaká firma od nás peníze vymáhá, ale nevíme kolik a v jaké výši a jak dlouho. Jediné co jsme dopátrali je to že naši záležitost má více exekutorů. Ve firmě manželovy účetní řekla, že není povinna tyto informace zdělovat a firma která peníze vyhámá se k tomu postavila se stejným stanoviskem. Máme možnost dané informace někde získat? Informace o nařízení exekuce do našich rukou nebyla doručena. Děkuji za odpověď

• #40016 Reply

ivzez

Na výživné máte nárok, vymáhejte je dál.

• #40017 Reply

ivzez

Jak je možné, že Vám nebylo doručeno žádné rozhodnutí o nařízení exekuce? Vyžádejte si od exekutora jeho zaslání.

Jestli Vám exekutor odmítá poskytnout informace, stěžujte si exekutorské komoře.

• #40018 Reply

Jaroslav M.

Zdravím

Jsou tři dlužníci, dluží celkem 100 000 , exekutor z nich během dvou měsíců vymohl celkem 200 000 pomocí exekuce na plat,odstavení ůčtu,stavebního spoření atd… z jednoho dostal 10 000, z druhého dostal 12 000 a třetímu vzal 178 000, ukončil exekuci a ted bude vracet přeplatek.

MOJE OTAZKA ZNI : rozdělí přeplatek mezi všechny tři rovnoměrně? Nebo přihlédne na to komu vzal nejvíce?

Díky

• #40019 Reply

Karel Fuksa

Dobrý den Jaroslave,

jistě již v tomto bude existovat nějaká ustálená praxe, o které bohužel nevím, ale možná mě doplní některý další diskutující. Já osobně si myslím (ale popravdě je to jen můj subjektivní právní názor), že ve Vašem konkrétním případě to opravdu záleží jen a jen na exekutorovi. Jinak by to bylo, kdyby někomu měl ve výsledku vrátit více, než mu zabavil. Dlužníci v případech, kdy dluží společně a nerozdílně (předpokládám tento případ) mají proti sobě nárok na tzv. regres, kdy ten co platil méně pak musí dorovnat ostatním. Exekutora tento regres podle mne ale nezavazuje a dlužníci si ho musí řešit sami.

S pozdravem KF

• #40020 Reply

D.S.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,když je již daná exekuce na plat,zda může exekutor zabavit i majetek…jako je zařízení bytu?Nebo jak tomu zabránit.Skoro veškerý nábytek mi koupila maminka a něco jsem dostala od kamarádky,ale ani jedna už dnes neprokáže,že to opravdu kupovaly oni.Nemají žádnou účtenku ani fakturu na jejich jméno.Co se týče exekuce na plat mám čistý příjem 8900,- jsem vdaná a mám dvě vyživovací povinnosti.Děkuji mnohokrát za odpověď.

• #40021 Reply

ivzez

Pokud vím, může.

• #40022 Reply

Dan

Dobrý den, chci se zeptat můžou po manželce z půjčky 6000 Kč u spol. Proficredit před 3 lety chtít 29551 Kč, přitom rok platila po 550 Kč, další splátky neplatila z důvodu nezaměstnanosti a následně pak mateřské dovolené. Chci se zeptat jestli ji uvalili exekuci na mateřskou 392 Kč a dále ještě požadujou 1500-3000 Kč má tuto částku platit, nebo se to bude automaticky stahovat z rodičovského příspěvku?

• #40023 Reply

Michal Svoboda

Dobry den dostal jsem dnes exekuci na plat za pokutu od Dopravniho podniku 16 445 kc.A mam strach ze na zaklade tohoto problemu me zamestanavatel da vypoved.Je to mozne?Dekuji moc za odpoved.

• #40024 Reply

Milan Zeman

Nejedná se o výpovědní důvod podle zákoníku práce. Výpověď Vám proto nehrozí.

• #40025 Reply

bob smith

Dobrý den,

v roce 2009 mi byla udělena exekuce na plat, tu jsem ve třech měsících splatil. Včera jsem zjistil že mi z účtu exekutor odebral celou dlužnou částku znova, údajně proto, že ji zaměstnavatel neposlal na zadaný účet. Co s tím mám dělat, já svůj dluh splatil, přesto jsem znova přišel o peníze.

• #40026 Reply

právní rádce

Jedná se o bezdůvodné obohacení. Plátce mzdy byl povinen exekutorovi srážky uhradit. Srážky jsou prováděny pouze do výše vymáhané pohledávky s příslušenstvím, pak se pohledávka považuje za uspokojenou. Obraťte se na exekutora s kopiemi výplatních pásek,kterými prokážete uspokojení pohledávky a požádejte ho o vrácení peněz.

• #40027 Reply

bob smith

Děkuji za odpověď.

Měl bych ještě doplňující dotaz. Tím že mi byla exekutorem zabavena částka na účtu, peníze banka přesunula na tzv. technický účet, který je zpoplatněn částkou 250kč/měs. Dozvěděl jsem se že tuto částku musím platit já a jelikož se vše odehrává na přelomu listopad/prosinec, bude mi stženo z účtu celkem 500 kč. Dá se této částky někde dovolat, protože nevím proč bych měl dále platit za něco za co nemohu. Stalo se ze mě v podstatě rukojmí v problému zaměstnavatel/exekutor a navíc za to musím zaplatit. Mám z toho všeho velmi špatný pocit.

• #40028 Reply

Pavel U.

Není možné, aby Vám v tuto chvíli sráželi mzdu na exekuční příkaz, jelikož ten ještě nemohl nabýt právní moci. Právní moc je vázána na doručení oboum stranám, přičemž exekuční příkaz nabývá právní moci určitou lhůtu po doručení (samozřejmě po doručení poslednímu z účastníků), pokud dlužník nepodá opravný prostředek. Takže pokud Vám již strhávali ze mzdy, jedná se o bezdůvodné obohacení…

Další mýlka je, že Vám účetní nemusí žádné informace sdělovat. V tomto případě má zaměstnanec, na jehož plat je vydána exekuce srážkami ze mzdy, právo se informovat v jakém stavu je exekuce a všechny okolnosti s ní související…..

• #40029 Reply

Pavel U.

Exekutor není vázán tím, že by mohl současně využít jen jeden prostředek k vymožení dlužné částky. Najednou může využít klidně všechny prostředky a až dlužnou částku vymůže, ostatní prostředky zastaví, případně vrátí přeplatek.

• #40030 Reply

ivzez

Podle mne to je jinak:

Protože pochybil zaměstnavatel, požadujte částku od něj. Pokud zaměstnavatel odeslal částku na jiný účet, nebo pokud ji neodeslal, musí Vám ji vrátit.

Ovšem exekutor by jej měl vyrozumět o vyrovnání dluhu.

• #40031 Reply

ivzez

Existuje i teoretická (podle mne nepravděpodobná) možnost, že exekutor zaměstnavateli sdělil špatné číslo účtu, případně, že je nesdělil vůbec. Pak by byla chyba na straně exekutora.

• #40032 Reply

ivzez

Technický účet banky ani bankovní poplatky nespadají do pracovního práva.

• #40033 Reply

ivzez

Ani Váš dotaz nespadá do pracovního práva.

Půjčky od nebankovních společností, jako je Proficredit, narůstají smluvními pokutami.

Pokud vím, půjčuje tato společnost proti bianko směnce, do níž může doplnit jakoukoliv částku a kdykoliv ji komukoliv prodat.

Chcete-li předejít větším problémům, urychleně zaplaťte.

392 Kč nebude na vyrovnání dluhu stačit, tzn., že Vám mohou exekučně zabavit i veškerý majetek.

• #40034 Reply

Petra Fabryová

Dobrý den chci se zeptat v dubnu nastupuji zpět do práce, Ted jsem na rodičkovské dovolené s mladším synem, jsem samoživitelka Mám dvě děti a mám několik exekucí. Zatím mi nemají z čeho peníze strhávat ale jakmile nastoupím do práce kde budu pobírat 10 000 kč čistého kolik mi musí exekutor nechat životní minimum pro mě a pro moje dvě děti. První syn má pět let, druhý tři roky. Zajímalo by mě kolik mi z platu bude zůstávat peněz. Děkuji

• #40035 Reply

Kateřina Gejdošová

Dobrý den

Z ničeho nic nepřišla přítelovi výplata na účet. V bance mu řekli, že má exekuci na plat od kudsi… Je možné, aby si z výplaty strhnuli úplně všechno a nenechali nám nic na živobytí a mohou si to vůbec strhnout, když jsme předem nedostali žádné upozornění že někde něco dlužíme? Jak se proti tomu můžeme bránit? Čekáme za měsíc rodinu a já nemám nárok na žádné peníze, nedostanem ani příspěvek na bydlení, jen proto že přítel není hlášen na tomto bydlišti se mnou.

Předem děkuji za odpověd

• #40036 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

při exekuci na plat Vám musí zůstat tzv. nezabavitelné minimum, které pro rok 2013 činí na Vás jakožto povinného (dlužníka) 6.064,66 Kč. Tato částka se za každou vyživovanou osobu zvyšuje o 1.516,16 Kč. Ve Vašem případě tedy celková částka nezabavitelného minima činí 9.096,98 Kč. Na splátky exekuce Vám tedy mohou každý měsíc strhnout přibližně 900 Kč.

• #40037 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

záleží na tom, zda byla v případě Vašeho přítele nařízena exekuce na plat nebo na bankovní účet. U exekuce na plat musí příteli zůstat alespoň nezabavitelné minimum, což je pro jednotlivce částka 6.064,66 Kč. Nemůže to tedy být tak, že by mu na účet neodešla žádná výplata – uvedená částka musí příteli zůstat.

Pokud byla nařízen exekuce na účet, pak má banka právo zablokovat peníze na účtu do výše dlužné částky. I v případě exekuce na účet má Váš přítel právo na vyplacení dvojnásobku životního minima jednotlivce, tedy částky 6.820 Kč. Doporučuji tedy co nejdříve kontaktovat zaměstnavatele a oěptovně banku a zjistit přesně, o jakou exekuci se jedná, případně požádat banku alespoň o vyplacení uvedené částky. Jakmile Vám přijde rozhodnutí o exekuci, neprodleně kontaktujte i příslušného exekutora nebo požádejte o kontakt na něj přítelova zaměstnavatele.

• #40038 Reply

Katerina

Dobry den.

Mam nekolik exekuci…byla mi narizena exekuce na plat…takze se mi cast strhava…ale nynejsi zamestnavatel chce,abych mela ucet a vi o mych exekuci a tak bych se chtela zeptat zda je mozne si ucet zalozit aniz bych se bala,ze mi ho take zablokuji.Dekuji

• #40039 Reply

ivzez

Není to možné, exekutor se pravděpodobně velmi brzy dozví i o dalším účtu (banky jsou povinny na dotaz exekutora odpovědět).

Obcházením exekutora byste si navíc mohla přivodit stíhání za poškozování věřitele.

• #40040 Reply

Jan

Dobrý den , chtěl bych se zeptat když mám exekuci na plat , a příjem okolo 10 000 jaká je nezabavitelná částka , jsem svobodný , bězdětný a jsou to nepřednostní pohledávky. podle různých on-line kalkulaček bych měl dostat min. 8500kč. je to pravda?

(např- http://www.vyplata.cz/vypocty/vyse-nezabavitelne-castky-ze-mzdy-13.php

• #40041 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

ve Vašem případě se bude postupovat následujícím způsobem. Řekněmě, že máte čistý příjem 10.000 Kč. Z této částky se odečte nezabavitelné minimum, které pro rok 2013 činí 6065 Kč (zaokrouhleno nahoru). Zbývající část čisté mzdy se rozdělí na třetiny – jedna třetina Vám bude stržena na úhradu nepřednostních pohledávek, další dvě třetiny by Vám měly být vyplaceny. Pokud by šlo o přednostní pohledávku, strhávaly by se až dvě třetiny. Z čisté mzdy 10.000 Kč by Vám tak měla být stržena částka 1.312 Kč, zbývající část mzdy Vám bude vyplacena.

• #40042 Reply

Pavel B.

Dobrý den,rád bych se zeptal….Byla mi udělěnena exekuce na plat a zaroven i zablokovány účty od stejneho exekutora na stejnou pohledávku,je možné ,aby toto udělali,kdyz mi tímto nenechají ani životní minimum? Děkuji

• #40043 Reply

ivzez

Ano, je to možné.

Úkolem exekutora je vymoci věřitelům jejich pohledávky za Vámi co nejdříve.

Obraťte se na exekutora a domluvte se s ním, za jakých podmínek Vám účet odblokuje.

• #40044 Reply

Dana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj rodinný příslušník má exekuci na plat.obstavili mu účet.požádál mne, zda si může nechávat posílat výplatu na můj účet.nehrozí mi z této situace něco?děkuji

• #40045 Reply

ivzez

Toto nespadá do pracovně právní oblasti.

Ale nedoporučuji věřitele ani exekutora. Z poškozování věřitelů mohou být značné problémy.

• #40046 Reply

Mirek

Dobrý den,

V práci jsem dostal výpověd s nárokem na odstupné (4 měsíce) což dělalo cca 72000 kč.Když jsem však měl dostat odstupné (aspon jeho část) k údivu jsem zjistil,že zaměstnavatel mi zaslal pouze 9080 kč a zbytek poslal na exekuci je toto oprávněné??Na PÚ mi bylo zděleno,že nemohu žádat o podporu jelikož mi bylo vyplaceno odstupné na 4 měsíce.Já ted mám na 4 měsíce 9080 kč.Očekával jsem,že mi vyplati mzdu 4×9080 kč a zbytek poputuje na exekuce.Mám přednostní exekuci.Dopustil se snad zaměstnavatel nějaké chyby? Prosím o radu a jak mám dále postupovat.

• #40047 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

podle § 299, odst. 1, písm. g) zákona č. 99/1963, občanský soudní řád, se použijí ustanovení o výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy také na odstupné. To znamená, že pokud Vám bylo vyplaceno odstupné jednorázově, bere se odstupné jako součást mzdy, a Vám zůstane stejná nezabavitelná částka (9.080 Kč) jako u běžné výplaty. Výpočet srážek ze mzdy je stanovený zákonem a mzdová účetní Vašeho zaměstnavatele nemohla postupovat jinak. Zaměstnavatel se tudíž velmi pravděpodobně žádné chyby nedopustil.

• #40048 Reply

Mirek

V tom případě by mne zajímalo z čeho mam žít 4 měsíce pokud je to takto v zákoníku.Kterej poslanec nebo vladní činitel mi nakrmí děti a zaplatí nájemné po dobu 4 měsíců.Na PÚ nemam narok na nic a mam vyžít 4 měsice z 9098 kč???Podle zákona je snad stanovená výše max. 2/3 z platu při přednostní exekuci.

• #40049 Reply

Mirek

Z platu 9098 kč mám platit alimenty 2600,- a dále v novém vztahu mám dceru 2 roky + nevlastní dceru,přítelkyně maá mateřskou 7600,-.Jak je možné že stát nebere ohled na další měsíce pro které bylo odstupné vyplaceno?

• #40050 Reply

Marek Minář

Může mi narůstat exekuce úroky,když se mi již strhává z platu,měsíčně mi narůstá o 500kč?

• #40051 Reply

Hana

Dodry den chci se zeptat kvuli manželovym dluhym mi exekuce skočila na muj učet jenom chci vědět jestli kdyš exekuce mi strhavá s platu tak jestli muže i přijit exekuce dom na muj majetek.děkuji za odpověd.

• #40052 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud máte Vy nebo Váš manžel nařízenou exekuci na plat (srážkami ze mzdy) neznamená to, že proti Vám nemůže být vedena také exekuce prodejem Vašeho (ne)movitého majetku. Takže ano, i když Vám jsou prováděny srážky ze mzdy, může exekutor nařídit i prodej Vašeho majetku, obzvlášť tehdy, pokud máte Vy nebo Váš manžel dluhů více.

• #40053 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

úroky z prodlení se počítají od doby, kdy Vám vznikla pohledávka (kdy jste začal dlužit). Úroky z prodlení naskakují po celou dobu, než se věc dostala k soudu, a následně i po dobu, kdy už dluh splácíte. Jediným možným řešením je požádat věřitele (toho, komu dlužíte) o jejich plné nebo alespoň částečné prominutí.

• #40054 Reply

Ladislav Ondruch

na manželku byla uvalena exekuce na půjčku,kterou si vzala ještě před manželstvím.Je možné aby mi exekutor strhával moje peníze z platu i z účtu?

• #108511 Reply

Petra

Dobrý den,

zjistila jsem manželovi exekuci. Poraďťe co dělat. Ráda bych to řešila aby se to neprohlubovalo ale nevim co dělat.

Díky PG

Odpověď na téma: exekuce na plat
Informace o uživateli: