exekuce-prosím o radu

Forum Fóra Občanské právo Různé exekuce-prosím o radu

Zvolené téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslava Matoušková a poslední změna je stará 8 let, 9 měsíců.

• Autor

marketa

Dobrý den, měla jsem dluh u zdr.pojišťovny, který jsem zaplatila před 10dny. Dnes jsem dostala dopis ze soudu, že bude provedena exekuce. Nechápu to? Když jsem zaplatila dluh a zaplatím i poplatek za soudní exekuční jednání, bude exekuce? Nebo jak mám postupovat, aby nedošlo k exekuci? Jak by případně probíhala? Ten dluh byl přes 8tisíc a soudní ex.poplatky přes 7tisís. děkuji

• #33767 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud víte, že se exekuce týká zaplaceného dluhu, obraťte se na exekutora a soud, že jste vše již uhradila. Doložte to doklady.

• #33768 Reply

Pavel Husička

Dobrý den,

pokud podávám k soudu návrh na nařízení exekuce, která se týká fyzické osoby, musím uvést do návrhu její rodné číslo, nebo stačí jméno a bydliště?

• #33769 Reply

Aleš Stručovský

Dobrý Den,

Mám obdobný problem jako většina lidi zde.Jeden ze sourozencu ma dluhy a občas přespí u nás na byte.Tento týden přišel dopis o exekuci našeho majetku.Zajímalo by mě ,jestli tomu nejde zabranit např.tim,že bych ukazal zaruční listy domacího zařízení a tim bych dokazal,že nejsou majetkem dotýčneho.Děkuji za odpověď

• #33770 Reply

Dobrý den,

rodné číslo vřele doporučuji, min. však datum narození. Pokud se jedná o exekuci exekutorem, pravděpodobně Vás exekutor vyzve ke sdělení tohoto údaje, jestliže si to nezjistí sám.

Je to ale ve Vašem zájmu.

• #33771 Reply

Dobrý den,

odpovím Vám stejně jako té většině lidí zde. Pomoci to může, ale nemusí. Bude vždy záležet na exekutorovi.

• #33772 Reply

Livie Stáňová

Bývalý zeť mi dluží přes tři roky peníze.Byl soud kde mu bylo nařízeno peníze vrátit,nestalo se.Podala jsem exekuci a taky se nic nestalo.Nemá totiž trvalé bydliště,bydlí u přítelkyně se kterou teď čeká dítě.Nepracuje.Pokud něco má tak není nic psáno na něho.Pobírá určitě sociální dávky ale to mi nikdo nesdělí a soudy asi nemají zájem s tím něco udělat.Nemíním mu tyto peníze darovat.Prosím proto o radu co s tím mohu ještě udělat?Nebo kam se mám obrátit?Děkuji Stáňová

• #33773 Reply

Petra Kimova

Dobry den,prosim Vas o radu.Jsem samozivitelka 4 deti.Muj byvaly pritel, se kterym jsem zila ve spolecne domacnosti a ktery je otec mych tri deti me zadluzil a domu mi prisly uz 4 dopisy s exekuci.Ziji ted sama s detmi a krome socialnich davek,materske a pridavku na deti nic jineho nepobiram.Ziji v pronajatem bytu a s nabytkem, ktery neni muj.Nabytek mam pujceny od jine osoby nez mam pronajaty byt,ktera muze dolozit ze nabytek ji patri.Muzou i v tomto pripade majetek,ktery neni muj vzit?.Chci se zeptat jak to ted bude probihat kdyz mam tolik exekuci a vlastne nic krome osobnich veci nevlstnim a mam pouze davky ktere pobiram na sve deti?Alimenty take zadne nepobiram.Prosim Vas o radu na koho bych se mela obratit nebo pripadne informovat co s tim dal?Na advokata s moji almuznou bych tezko mela.Dekuji za odpoved.Kimova

• #33774 Reply

fon ha

Dobdy den

Ctěl bych se dotázat zda u nařizené exekuce na majetek existuje promlčecí doba, případně zda jsou stanoveny určité podmínky …děkuji

• #33775 Reply

Petr Petr

Promlčecí lhůta pro výkon – exekuci soudního rozhodnutí činí 10 let a staví se, tzn. neběží v době, kdy je tento samotný výkon prováděn.

• #33776 Reply

Karolina Joklova

Dobrý den,,,mám takový zvláštní dotaz. Před časem jsem po jedné oslave s přáteli natočila na mobilní telefon video kamaráda,,,.Je to šot,,,kde jsou eroticke sceny se psem.tedy on a pes,,ikdyž nejde přimo o styk,,,je to dost drsne video…znam ho a vim že to děla častěji..no…byla to pro mě legrace,,ale nasledne za nějaky čas jsme měli osobni spory,,a ja to ze vzteku poslala meilem známým a vypálila na CD a zaslala jeho rodine. On me ted chce žalovat že je to trestne.Zajímalo by me,,nebo tedy nevím co dělat v takové situaci…A on když dělá takové věci,,to není trestné???? O natáčení věděl,,,vůbec mu to nevadilo…známe se už dlouho,,ovšem ted nevím co s tím.Děkuji za radu…..

• #33777 Reply

Igor Tonka

Dobry den,pred deseti lety jsem si vzal pujcku kterou jsem nesplacel.po deviti letech mi prislo od exekutora,ze mam zaplatit dluh a k tomu uroky a uroky z uroku,mnohonasobne prevysujici tuto castku.za rok a pul jsem muj dluh zaplatil.ale zustalo zde doplatit nehorazne uroky..momentalne jsme i s manzelkou na uradu prace,mame dve deti…prosim Vas,muzeme se tedy branit a pozadat soud o prominuti techto uroku?kam se tedy muzeme obratit.zda se nam to nemoralni…jsme z Havirova.

• #33778 Reply

Dobrý den,

nemorální to není. Soud Vám tyto úroky prominout nemůže. To může maximálně věřitel – požádejte o prominutí jeho.

• #33779 Reply

Svatava Rácová

Dobrý den,

před časem jsem sestře ručila při koupi RD, ta úvěr nesplácí.Mě, jako ručiteli, teď její dluh strhávají z mateřské.Sestra má dům, auto i firmu,která jí vydělává peníze.Jí však žádné peníze ani majetek neberou.Výše dluhu je dnes kolem 700 000,-a stále rostou úroky.Mohu si někde stěžovat na práci exekutora,který mi tvrdil, že sestra žádný majetek nemá?Mohu nějak dostat zpět peníze které jsem již zaplatila, nebo je mohu po sestře vymáhat až se dluh splatí?

Děkuji za radu

• #33780 Reply

Dobrý den,

je otázka, zda-li exekutor svou práci opravdu vykonává špatně – jestliže má sestra všechen tento majetek napsán na nějakou obchodní společnost, tak se nejedná právně o její majetek a z toho důvodu jí nemá co vzít.

Je na Vás, abyste po sestře vymáhala to, co za ní platíte – můžete např. už teď a pak znovu nebo rozšířit žalobní návrh o postupně splácené částky.

Navíc, pro exekutora jste dlužnice obě dvě stejně a to bez ohledu na vznik dluhu.

• #33781 Reply

Tomáš Vrtěl

Dobrý den, prosím o zodpovězení mého dotazu:

Dostal jsem se do situace, kdy je na mne soudem uvalena exekuce na vysokou částku, kterou nejsem schopen zaplatit. Osobně nemám žádný majetek a bydlím u přítelkyně v bytě její matky. Obě o mém problému vědí. Máme s přítelkyní roční dítě.

Poraďte mi prosím, jak to udělat, aby exekutor nemohl zabaviz zařízení bytu (nájemní smlouva, jak by měla vypadat)? Co nemůže zabavit vzhledem k péči o dítě atd.?

Děkuji Vám za odpověď.

Tomáš V.

• #33782 Reply

Jaroslava Matoušková

Dobrý den. V r.2003 mě požádala známá, která byla krátce po rozvodu a chtěla si koupit byt se svým přítelem, zda bych jí ručila. Byla to sestra mého dlouhodobého přítele a znala jsem i její rodiče, kteří byli dost vážení v našem okrese, otec byl vyhlášený daňový poradce, tak jsem přitakala. Při ověřování podpisu jsem měla dojem, že papírů je hodně, ale ona spěchala, že mi papíry pošle dodatečně a že do roka dluhy splatí. Na ručení jsem zapomněla, až letos se mi ozvaly dvě banky, že dotyčná neplatí a já jako spoludlužník přebírám její závazky. Nejdříve se mi omluvila, že dá vše do pořádku, ale poslední dobou vyhrožuje, ať jí neotravuji a stále neplatí. Je OSVČ, její přítel, kterého si později vzala a už se rozvedli, je ředitelem RK, ale žádný z nich nechce platit. Byt prodali. Teď už vím, že jsem byla dost naivní, ale mám nějakou šanci z nich peníze dostat?

Ona se hájí, že jsem vše dobrovolně podepsala.

Odpověď na téma: exekuce-prosím o radu
Informace o uživateli: