Firma a nedokončené dílo

Forum Fóra Občanské právo Různé Firma a nedokončené dílo

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana S. a poslední změna je stará 4 roky.

• Autor

Zuzana S.

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu a informaci.V dubnu 2010 jsme uzavřeli smlouvu s živnostníkem, podnikajícím na užemí ČR, na postavení rodinného domu. Tento dům nám měl být předán jako hotový do 30.4.2011.Bohužel se tak nestalo.Ve smlouvě o dílo jsou uvedeny i sankce, kde se zhotovitel zavazuje zaplatit smluvní pokutu při nedodržení termínu. Na konci roku 2010 od nás vzal poslední zálohu v a nikdy víc jsem ho neviděla.Telefony nezvedal a dopisy,které jsem posílala na jeho adresu podnikání se mi vracely zpátky.Teď jsem zjistila, že na tohoto člověka je podáva exekuce.Chtěla jsem se zeptat,zda se mohu přihlásit jako věřitel u exekutoského úřadu, který to má na starosti?Povedlo se mi dohledat adresu podnikání této osoby, která je v zahraničí. Zvažuji poslat předžalobní výzvu na adresu podnikání(ze které se dopisy vrací) i na adresu v zahraničí.Prosím poraďte mi,co mohu udělat a jaké mám možnosti. Děkuji.

Odpověď na téma: Firma a nedokončené dílo
Informace o uživateli: