Hluk v domu

Forum Fóra Občanské právo Různé Hluk v domu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milos Mertl a poslední změna je stará 4 roky, 7 měsíců.

• Autor

Kamila Bačová

Dobrý den,

můžete mi prosím dát vědět, jakou formou se můžu jako majitelka bytu bránit proti hluku z obchodu. Nastěhovala jsem se nedávno do nově koupeného bytu. Každý den asi hodinu před probuzením mě budí hluk způsobený příjmem zboží do prodejny potravin. Příjem zboží je umístěn přímo pod mým bytem.

Děkuji předem za odpověď.

• #33286 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

samozřejmě každý můžeme bránit svá práva, pokud se domníváme, že jsou ohrožena. V tomto případě si však nedokáži představit, že byste mohla být úspěšná. Sama jste uvedla, že jste se nově nastěhovala do bytu, tedy ten hluk tam již byl, když jste byt kupovala. Navíc, nikdo nezakáže prodejně, aby ji dodavatelé zaváželi, což obvykle probíhá v ranních hodinách.

Zkusit to však samozřejmě můžete. Obraťte se např. na hygienu ať změří onen hluk. Pokud by to překračovalo dané meze, můžete podat žalobu soudu na uložení určité povinnosti.

• #33287 Reply

Milos Mertl

Dobrý den,zastupuji zde autorizovanou firmu zabývající se problematikou hluku na dané téma. Se stížnostmi na hluk pronikající ze sousedního prostředí (byty, provozovny) se setkáváme denodenně, samozřejmě vše je nejlepší vyřešit dohodou s osobou od které se hluk šíří, nebo která je za zdroj hluku zodpovědná. Pokuď není s touto osobou dohoda a dále Vám působí škodnou hlukem, není jiného řešení než formou stížností, právní cestou nebo provedením protihlukových opatření. My se v tomto oboru zabýváme měřením hluku, vibrací, vzduchových a kročejových neprůzvučností(útlum hluku procházející stěnou a stropem). Provádíme také návrhy a řešení protihlukových opatření.

Výsledkem naší práce jsou autorizované i neautorizované posudky, které můžete použít u soudu nebo při stížnostech na úřadech.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme s Vaší situací.

http://www.mertlakustika.cz

Přeji Vám klidné a ničím nerušené prostředí.

Odpověď na téma: Hluk v domu
Informace o uživateli: