Hrozba výpovědí

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Katka

Dobrý den,

jsem zoufalá a nevím,jak se bránit a na koho se obrátit.Zaměstnavatel mi náznaky vyhrožuje výpovědí a to za osobní konflikty,které máme s mým kolegou v kanceláři. Zaměstnavatel tvrdí,že je to má vinna a nehodlá připustit nic jiného.Já se cítím nevinná. Je možné,aby toto bylo důvodem k výpovědi ze strany zaměstnavatele podle Zákoníku práce?Pokud bych dostala písemnou výtku za výše uvedený problém – jde o porušení pracovní kázně dle Zákoníku práce na základě čeho by mi mohl dát zaměstnavatel výpověď a jsem povinna tuto výpověď přijmout a podepsat?

Předem děkuji za odpověď.

• #43133 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže dostanete výpověď, tak ta platí. A to že ji "nepodepíšete" nic neznamená, protože výpověď je jednostranný úkon zaměstnavatele, který k platnosti žádný souhlas nebo podpis od zaměstnance nevyžaduje. Ovšem, aby došlo k výpovědi z důvodu, že se nesnesete s kolegou, muselo by se skutečně jednat o značné problémy a velkou intenzitu. Spíše než problém právní, je tohle věcí mezilidských vztahů a komunikace, a to za Vás žádné paragrafy v podstatě nevyřeší.

Odpověď na téma: Hrozba výpovědí
Informace o uživateli: