hrube poruseni pracovni kazne

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru hrube poruseni pracovni kazne

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 9 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #46176 Reply

  alena halasova

  Dobrý den,pracuji jako cukrářka u soukromníka,z firemního materialu jsme si bez dovolení uvařili ořechovou nápln a chtěli jsme si ji sníst.bylo nám řečeno,že je to krádež a dostali jsme hrubé porušení pracovní kázně.je to správně?co nám hrozí dalšího.když sníme nějaký zákusek,je to taky krádež?musím ten zákusek zaplatit?děkuji moc za odpověd Alena

 • #46178 Reply

  Karel Dlouhý

  Dobrý den,

  "když sníme nějaký zákusek,je to taky krádež?musím ten zákusek zaplatit?" – Ano – přece není rozdíl, jestliže ten zákusek je v prodejně na pultě, přijde zákazník a sebere ho nebo ho seberete Vy vzadu ve výrobně.

  Podobně třeba v továrně na boty si zaměstnanci nemohou odnášet vyrobené boty… V praxi se to třeba všude tak přísně nebere (třeba v pekárně vyrobí tisíce rohlíků, tak tam se to třeba ani nepozná), ale z právního hlediska je to jasné.

  "dostali jsme hrubé porušení pracovní kázně" – není mi jasné, co tím míníte – zda jste dostali písemnou výtku za hrubé porušení pracovní kázně, nebo výpověď z tohoto důvodu, nebo okamžité zrušení pracovního poměru.

  Pokud jste dostali písemnou výtku, pak je "možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi." a opět se něčeho dopustí.

Odpověď na téma: hrube poruseni pracovni kazne
Informace o uživateli: