internet

Forum Fóra Obchodní právo Internet internet

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zdenek D. a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Petr xxx

Dobrý den,

Je možné zpětně vyúčtovat internet bez podepsání smlouvy?

• #49991 Reply

Zuzana Zachařová

Dobrý den, před půl rokem jsem si založila účet u dvd půjčovny Videorent,před vipůjčením prvních dvd jsem jim musela zaslat jistinu 500kč, kterou mi měli vrátit v případě, že u nich zruším odběr dvd. Zrušila jsem u nich účet více než před 50 dny a dodnes mi nikdo jistinu nevrátil a na mé upomínky reagují mlčením. Mohli byste mi prosím poradit jak tento problém mohu řešit?

• #49992 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, řada smluv může být uzavřena pouze ústně, tudíž k platnosti nevyžadují písemnou formu (i když obecně je vždy lepší mít právní vztahy zachyceny písemně). U poskytovatelů připojení tedy může být uzavřena smlouva i tím způsobem, že je služba poskytována a zákazník za její užívání platí, aniž by měli "podepsanou" smlouvu. Obchodní podmínky a pravidla poskytování služeb pak mívají poskytovatelé na svém webu. Uživatel tím, že užívá službu projevuje s těmito podmínkami souhlas (a značná část z nich si je ani nikdy nepřečte). Jejich podmínky a ujednání mezi Vámi neznám, tudíž nemohu jasně říci, jestli jednají správně nebo ne.

• #49993 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zašlete jim předžalobní upomínku s návrhem na smírné řešení. Stanovte jim lhůtu, do které Vám mají peníze vrátit a uveďte, že pokud tak neučiní přistoupíte k podání žaloby o zaplacení dlužné částky. V případě, že by jste si najala právníka, mohla by jste při výhře u soudu požadovat po protistraně, aby zaplatila také náklady soudního řízení včetně odměny advokáta.

• #49994 Reply

Jaroslav Šilhán

Při zřízení internetu cca před pěti lety jsem zaplatil jednorázový poplatek za veřejnou IP adresu. Začátkem letošního roku se společnost Air-net Jablonec n/N vedená panem Válkem přejmenovala na Cabelmedia, taktéž vedenou panem Válkem. Po půl roce bez předchozího upozornění mi přišel od této společnosti mail, že dlužím 360,-Kč za měsíční poplatky za veřejnou IP adresu a pokud nezaplatím, že mi veřejnou IP adresu, přestože jsem ji jednorázově zaplatil vezmou Dále tato společnost vyžaduje paušální platbu 60,-Kč za telefon, ačkoliv při uzavírání smlouvy, tak téř ještě s Fi. Air-net byl tento poplatek 0,-Kč. Postupuje společnost Cabelmedia v souladu se zákonem, popřípadě jak se lze bránit.

• #49995 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud má dojít ke změnám v uzavřeném právním vztahu, pak jedině se souhlasem všech účastníků. Pokud by zde byla stanovena možnost jednostranné změny ze strany poskytovatele, pak by to mělo vyplynout buď ze smlouvy nebo z obchodních podmínek, které jste odsouhlasil tím, že využíváte jejich služby. Pokud tedy nikde není zakotvena možnost, aby po Vás jednostranně požadovali nové poplatky, pak nepostupují správně. Nejprve tedy reklamujte tyto platby, ať Vám vysvětlí z jakého titulu je chtějí. Pokud to nebudou schopni objasnit, podejte podnět na ČOI.

• #49996 Reply

Zdenek D.

Zcela jiste ne.

Odpověď na téma: internet
Informace o uživateli: