Jak odejít z akciové společnosti bez ztráty desítky

Forum Fóra Pracovní právo Různé Jak odejít z akciové společnosti bez ztráty desítky

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Pavel

Dobrý den, před mnoha lety jsem s přáteli založil akciovou společnost a stal se místopředsedou představenstva a jednatelem. Po mnoha letech to mezi námi začalo skřípat a já odešel, s tím, že jsem počítal, že bude rovněž dořešen můj odchod z těchto funkcí po právní stránce. To se bohužel ani po roce nestalo. Navíc začínám mít pocit, že mí bývalí společníci se dostali do finanční nouze a začínají se mě pokoušet vydírat. Tvrdí, že si museli na leccos půjčit a vzhledem k tomu, že jsem stále papírově ve firmě, začínají můj odchod podmiňovat finanční náhradou z mé stranu. Sice zatím nespecifikovali její výši, ale začínám z toho mít obavy. Můj odchod by musela nejspíš schválit valná hromada, kterou tvoří převážně oni, takže by mne samozřejmě přehlasovali. Prosím, pokud jste se někdo setkali s podobným případem a víte co s tím, napište, co mi hrozí a především, jakým způsobem v této situaci z firmy odejít.

Odpověď na téma: Jak odejít z akciové společnosti bez ztráty desítky
Informace o uživateli: