jak získat část majetku

Forum Fóra Občanské právo Dědictví jak získat část majetku

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Aleš Podrazil a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

• Autor

Aleš Podrazil

Dobrý den, moc bych prosil o radu. Zdědil jsem po smrti své matky dům. V domě bydlí moje mladší sestra, která je zbavena svéprávnosti, její opatrovník je můj starší bratr. Jelikož závět mojí matky, nebyla zcela správně právně ošetřena, starší bratr ji napadl a vymohl si pro sebe 3/10 domu, aby mohl sestru zbavenou svéprávnosti navštěvovat. Původně bylo dohodnuto, bohužel jen ústně, že až budeme chtít jít na dům bydlet, mladší sestra půjde do domova s pečovatelskou službou, a na mě přepíší zbylé 3/10. Nyní jsme se dostali do situace, kdy chceme jít na dům bydlet v původní dohodě, ale starší bratr na to nechce přistoupit, mladší sestra do domu s pečovatelskou službou nepůjde, a 3/10 mi bratr připsat nechce. Nemohli byste mi pomoct, nebo spíše poradit jak tuhle prekérní situaci vyřešit? Nebo není žádné východisko?

Moc děkuji za odpověď

Luboš.

• #72410 Reply

Karel Dlouhý

Vy jste tedy vlastníkem 7/10 domu?

Jesliže je bratr majitelem 3/10 domu, tak se můžete s ním dohodnout, zda je ochoten Vám svůj podíl prodat nebo darovat – ale donutit ho k tomu nemůžete.

• #72411 Reply

Aleš Podrazil

Přesně tak, jsem majitelem 7/10, a nechce přistoupit ani na to že bych ho vyplatil ani další jiné možnosti. Možná by to šlo nějak soudně nevím, ale zase k tak radikálnímu řešení jsem dospět nechtěl. Přece jen je to bratr, takže mi nezbyde nic jiného než se s domem rozloučita nechat situaci tak jak je nyní, i tak děkuji za odpověď. Aleš

Odpověď na téma: jak získat část majetku
Informace o uživateli: