jednání policice při trestním řízení

Forum Fóra Občanské právo Procesní právo jednání policice při trestním řízení

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Helena

Dobrý den, prosím o radu.Loni v lednu jsem byla okradena,zavolala jsem policii,uvedla "odezřelého" (v té chvíli jsem ještě nevěděla,jestli podezřelý je skutečně pachatel).Sepsali protokol,jeho kopii jsem nedostala.Asi za 4 měsíce mi policie telefonicky sdělila,že věc byla předána na kriminálku.Dlouho se nic nedělo,tak jsem tam zavolala- sdělili,že vše vyšetřili,pachatel se přiznal a věc jde k soudu.A zase se nic nedělo.Minulý týden jsem tam volala znovu-prý se mám obrátit na soud.A na soudu mi řekli, že obžalovaný se přiznal a byl odsouzen-ale nikoli k náhradě škody a že je chybou policie,když mě neupozornili,že o náhradu mám výslovně žádat.Zjistila jsem,že o náhradu škody mohu žádat jen před nebo v průběhu soudního řízení.Je postup policie správný?Nějak nechápu, proč jsem nedostala nic písemně a ani možnost(když byl pachatel usvědčen) se nějak vzjádřit a požadovat náhradu.Mohu ještě podat žalobu o náhradu škody a odvolat se na výsledek trestního řízení vedeného policií?Děkuji H.

• #69197 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to je složitá věc, do které by jste se sama pouštět neměla. Pokud se chcete bránit soudní cestou, sjednejte si právníka, který věc ošetří po právní stránce, sepíše žalobu a zastoupí Vás u soudu.

Odpověď na téma: jednání policice při trestním řízení
Informace o uživateli: