jméno po otčínovi

Forum Fóra Rodinné právo Děti jméno po otčínovi

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Silvie

Dobrý den.

Může mi někdo poradit jak je to se jmény pro děti po rozvodu?

Chceme se s přítelem vzít,ale znamí nam řekli že přijdem o alimenty od bývalého manžela.

Můžete nám poradit co dělat,aby syn měl stejněpříjmení,ale o alimnty nepřišel?

Předem děkuji.Silvie H.

• #28786 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, jména dětí obvykle zůstávají stejná i po rozvodu. Pokud se vezmete, rozhodně o výživné děti nepřijdou. Bývalý manžel je stále jejich otcem a má tak určité povinnosti.

Mgr. Lucie Jindrová

• #28787 Reply

Petra Růžičková

Dobry den,

chtela bych se Vas zeptat ohledne prijmení ditete.už rok neziju s manzelem ale nejsme rozvedení. Se svím prítelem čekám dítě jsem v 31 týdnu těhotenství mam se svým manželem 2deti a chtela jsem narozenemu díteti dat své príjmení ale manzel je zasadne proti.Nechci aby se deti jmenovali každe jinak.Jak je to s prijmenim a detetem ktere se narodí za takovych okolnosti.Dekuji

• #28788 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže druhý rodič nesouhlasí, musíte dát návrh k soudu, aby jeho souhlas nahradil soudním rozhodnutím. Když soud s ohledem na potřeby a zájmy dítěte vyhoví, matrika na základě jeho rozhodnutí změnu příjmení učiní.

Odpověď na téma: jméno po otčínovi
Informace o uživateli: