Konkretně.

Forum Fóra Trestní právo Různé Konkretně.

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #51034 Reply

  Petr

  Dobrý den.Chci se konkrétně zeptat,kdy může člověk požádat soud o vymazání trestů z rejstříku trestů,pokud byl v rozmezí 9 let odsouzen nepodmíněně za majetkové tr.činy v délce trvání 20,14,6 měsíců (bez podmíněného propuštění),přičemž od posl.VT uplynulo 17 měsíců.Popřípadě budu rád za radu,jak termín vypočíst.děkuji.

 • #51036 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  tzv. zahlazení odsouzení probíhá postupně podle jednotlivých vykonaných trestů, ale to pouze v případě, že odsouzený vedl po jeho výkonu řádný život a to v případě trestu do 1 roku nejméně tří let a v případě trestu převyšujícímu 1 rok nejméně 5 let. Tedy, záleží na tom, kdy jste trestnou činnost páchal.

  Předpokládám, že posledním trestem bylo oněch 20 měsíců. V takovém případě je třeba vést min. 5 let od doby propuštění řádný život, aby Vám mohl být tento poslední trest zahlazen. Výjimečně se o zahlazení může požádat i dříve, ale u Vás bych to asi nezkoušela.

Odpověď na téma: Konkretně.
Informace o uživateli: