Konkurenční doložka – splatnost vyrovnání a výpověď

Forum Fóra Pracovní právo Konkurenční doložka – splatnost vyrovnání a výpověď

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ayrton01 a poslední změna je stará 1 rok, 9 měsíců.

• Autor

ayrton01

Pracovní smlouva obsahuje Konkurenční doložku, která říká, že jako zaměstnanec souhlasím s tím, že po dobu 12 měsíců od ukončení pracovního poměru se zdržím výdělečné činnosti, která by byla shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele (atd) a za to mi zaměstnavatel poskytne náhradu ve výši poloviny průměrného výdělku za každý měsíc, kdy budu plnit závazek nekonkurovat.

Jako zaměstnanec jsem dal výpověď a pracovní poměr mi skončil na konci října. Do dneška jsem nedostal ani písemné vyrozumění o odstoupení od doložky zaměstnavatele ani finanční náhradu. Zároveň nyní nepracuji nikde o konkurence.

Co teď, pokud bych chtěl doložku vypovědět?

Jelikož jsem nedostal finanční náhradu ani do půlky prosince a nekonkuroval jsem, ke kterému datu mohu konkurenční doložku vypovědět? 16.prosince nebo 16.ledna?

Zákoník práce Hlava VI: Konkurenční doložka paragraph 310 říká:

(1) … Peněžité vyrovnání je splatné pozadu za měsíční období, pokud se smluvní strany nedohodly na jiné době splatnosti.

(5) Zaměstnanec může konkurenční doložku vypovědět, jestliže mu zaměstnavatel nevyplatil peněžité vyrovnání nebo jeho část do 15 dnů po jeho splatnosti; konkurenční doložka zaniká prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi.

Co znamená pro laika splatné pozadu za měsíční období? Díky.

Odpověď na téma: Konkurenční doložka – splatnost vyrovnání a výpověď
Informace o uživateli: