Kontrola Úřadu práce

Forum Fóra Pracovní právo Různé Kontrola Úřadu práce

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Dagmar Sýkorová a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38435 Reply

  Dagmar Sýkorová

  Dobrý den,prosím o sdělení, jaké pracovní prostředí musí mít pracovnice ÚP při kontrole např.mezd.Musí mít samostatnou místnost nebo stačí je posadit do jídelny ?Bohužel nemáme k dispozici zasedací místnost.

  Druhý dotaz- je možné, aby pracovnice ÚP vyžadovaly, abych donesla na jejich úřad cca 10 šanonů se mzdami?Vím, že existuje nějaký zákon či vyhláška o tom, že dokumentace musí zůstat u firmy, neboť v minulosti se údajně ztrácely nějaké dokumenty z přinesených dokumentů.Díky za odpověď. Dája

 • #38437 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, průběh kontrol upravuje zákon č. 552/1991 Sb., o státní kontrole. Kontrolované osoby jsou povinny vytvořit základní podmínky k provedení kontroly, zejména jsou povinny poskytnout součinnost a v nezbytném rozsahu odpovídajícím povaze jejich činnosti a technickému vybavení poskytnout materiální a technické zabezpečení pro výkon kontroly. Nikde není specifikováno, kam přesně máte kontrolora posadit, to již zabíháte do extrému. Navíc většina kontrolních pravomocí dnes v oblasti pracovního práva patří Státní inspekci práce a nikoliv úřadům práce (které mají jen několik málo kontrolních oprávnění). Jinak kontrolovaný je povinen poskytovat součinnost a předkládat požadované doklady, takže by jste vyžádanou dokumentaci měli doložit, jinak se vystavujete riziku sankce.

 • #38438 Reply

  Dagmar Sýkorová

  Děkuji za odpověď, ale přesto se opět táži.Domnívám se, že pracovnice mají provádět kontrolu přímo u zaměstnavatele ve firmě a až potom doložit kopie potřebných dokladů na vyžádání. A ne, abychom donesli pracovnicím vše za rok 2007 co se týká mezd ke kontrole na ÚP. Co když budu tvrdit, že jsem tam měla to a to, jak se již v několika případech stalo ?Nebráníme se součinnosti, ale není možné, abych městskou dopravou přepravovala cca 10 šanonů!

  Přeji hezké Velikonoce

Odpověď na téma: Kontrola Úřadu práce
Informace o uživateli: