Kopírování písemné práce

Forum Fóra Právo duševního vlastnictví Různé Kopírování písemné práce

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Renata Piskacisová a poslední změna je stará 7 let, 7 měsíců.

• Autor

Petr Novák

Dobrý den,

jsem studentem 4. ročníku gymnázia a mám následující problém.

Nedávno jsem psal písemnou práci. Po opravě jsem měl zájem si ji zkopírovat, nebylo mi to však umožněno. Bylo mi argumentováno ochranou autorských práv, duševním vlastnictvím a vším možným. Zajímalo by mě, zda opravdu nemám právo udělat si kopii vlastní písemné práce, na kterou, podle mého názoru, také mám svým způsobem autorská práva.

Děkuji Petr

• #50868 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

uváděná argumentace školy je samozřejmě nesmysl, protože zde se jedná o Vaše autorské dílo, tudíž poškodit byste mohl maximálně sám sebe.

V tomto případě tedy nejde vůbec o autorská práva, ale o určitý přístup školy k těmto věcem.

• #50869 Reply

Jana Doušková

Dobrý den.28.února jsem se dozvědela,že nekdo zveřejnil mé číslo s celým mým jmenem na internetové erotické seznamce.POchopitelne mi ted volají muži a chtejí abych je po telefonu uspokojila.Píší mi nechutné smsky.Zřejme je to nejspíš nejaký vtípek,ale já se na to asi koukám trochu jinak.Mužu se nejak bránit?Podat trestní oznámení?Jsou policisté schopni zjistit adresu počítače,ze kterého byl inzerát podán?Snad podle ip??Mužu podat např. nějaké trestní oznámení?Za odpověď předem děkuji.

• #50870 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, policisté se ke koncovému počítači dostat mohou. Není to však úplně jednoduché. Nejdřív budou muset dospět k závěru, že je nutno začít po tom pátrat. Pak musí provést příslušná šetření a kontaktovat providery se žádostí o sdělení dat, na což budou potřebovat soudní příkaz. A když to vše proběhne, můžou se nakonec ocitnou v internetové kavárně. Můžete zajít na Policii a trestní oznámení podat na místě, sepíši ho s Vámi. Jestli ale budou podnikat nějaké konkrétní kroky, to Vám nezaručím.

• #50871 Reply

Adam Mrstik

Dobrý den, chtěl bych se zeptat pokud někdo z mého webu,tzn stránek na internetu, zkopíruje celou stránku, která se týká obchodních podmínek, minimalně ji upraví, a použije ji na svém webu, který poskytuje v podstate totožou službu co můj web, jestli jo to trestné, a nejak vymahatelné..a jak postupovat..děkuji za ochotu..nashledanou

• #50872 Reply

Renata Piskacisová

Dobrý den,

na Annonci.cz jsem zkopírovala inzerát na štěňata včetně fotek, e-mailu a telefonu zadavatele, avšak bez jména. Uveřejnila jsem jej na svých stránkách. Uvedla jsem, odkud uvedený inzerát pochází, tedy z Annonce.cz. Zadavatel mě nyní napadl, že jsem neoprávněně bez jeho souhlasu zveřejnila jeho kontakt a fotky. Také mám písemné vyjádření z Annonce.cz, která mi uvedený inzerát poskytla včetně kontaktů a fotek. Mám na svém webu kontakty a fotky uvedeny neoprávněně? Přesto, že je zadavatel sám zadal na veřejný portál a přesto, že v jeho e-mailech adresovaných mně svůj kontakt také zveřejňuje? A je možné zveřejnit e-mail adresovaný na mou adresu, mé osobě na mém webu i bez souhlasu pisatele?

Moc děkuji za brzkou odpověď, případně mohu zaslat další podklady.

• #50873 Reply

Karel Dlouhý

Podle mého názoru zadavatel si dal inzerát k uveřejnění v renomovaném inzertním médiu – Annonci. A nepočítal s tím, že se bez jeho souhlasu objeví na kdejakém jiném webu. Domnívám se, že jeho nesouhlas je pochopitelný.

Vy napřed píšete, že jste si inzerát zkopírovala sama, pak dále píšete, že Vám jej Annonce poskytla – tak jak je to?

U fotografií jde také o autorské právo autora fotografie – nesmíte použít fotografii bez jeho souhlasu – a ten jste asi neměla!

Prostě ten inzerát ze svého webu odstraňte a bude to vyřízeno!

Zveřejnit něčí e-mail nez jeho souhlasu je přinejmenším neslušné.

• #50874 Reply

Renata Piskacisová

Děkuji za odpověď a za Váš čas.

Nesouhlas zadavatele inzerátu s uveřejněním na mých stránkách spočíval v tom, že zadavatel nejdříve zcela popřel existenci inzerátu včetně fotek na portálu Annonce, údajně jsem fotky "někde" ukradla a text si vymyslela. Annonce poskytuje placenou službu ohledně databáze svých inzerátů, kdy zašle komukoliv, kdo si o to požádá, publikovaný inzerát. Odtud to, že mi Annonce údaje poskytla. Poté zadavatel existenci inzerátu uznal, ale pro změnu mě zase napadl z kopírování jeho fotografií a uveřejnění e-mailu. Jednalo se o inzerát na štěňata bez PP po rodičích s PP určitého plemene, avšak podle ne jednoho ale dvou zadaných inzerátů na dvě různá plemena mělo jít o křížence, tedy o klamavé informace. Mně se spíš jedná o to, když na svých stránkách uveřejním inzerát s inzetního portálu včetně odkazu, kde byl inzerát publikován a kontaktu majitele případných fotografií, zda se jedná o porušení nějakých předpisů. Ještě jednou velmi děkuji za odpověď.

• #50875 Reply

Karel Dlouhý

"Annonce poskytuje placenou službu ohledně databáze svých inzerátů, kdy zašle komukoliv, kdo si o to požádá, publikovaný inzerát."

Podle mého názoru je rozdíl, pokud mu ho zašle po jeho informaci nmebo pro publikování na webových stránkách.

"napadl z kopírování jeho fotografií" – jak jsem uvedl, zřejmě jste porušila jeho autorské právo k fotografii – pokud jste ji zveřejnila na svém webu

• #50876 Reply

Renata Piskacisová

Děkuji za odpověď.

Hmmm, Annonce neuvádí, pro které účely je možné inzerát použít a pro které ne. Myslela jsem, že pokud mi tyto informace Annonce poskytne, vlastně jsem za ně zaplatila, že je mohu zveřejnit. Pokud s těmito inzeráty Annonce nakládá tak, že je rozesílá komukoliv, myslela jsem, že se autorská práva vztahují k Annonci, ne k zadavateli inzerátu, který je dle mého názoru Annonci uveřejněním inzerátu na jejich portálu postoupil.

Odpověď na téma: Kopírování písemné práce
Informace o uživateli: