koupe bytu s najemnikem bez smlouvy

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti koupe bytu s najemnikem bez smlouvy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #62627 Reply

  Mateusz Mily

  Dobry den, chtel bych koupit polovicku domu, tzn. dva byty, problem je v tom, ze v jednom byte bydli stara pani s trvalym pobytem a puvodni majitel nema najemni smlouvu nevim zda pani, pokud by ji mela majitel by si ji sehnal. Tak se ptam, jestli mohu napsat smlouvu novou nebo jak mam pokracovat dale. Dekuji

 • #62629 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to jestli má nájemní smlouvu nebo ne, musíte bezpodmínečně zjistit. Jestliže by nájemní smlouvu neměla, pak by byt užívala bez právního titulu. To, jak budete postupovat dále záleží na Vás. Jestli chcete být solidární a paní v bytě nechat, pak s ní uzavřete novou nájemní smlouvu (jestli tedy nenajdete tu původní). V případě, že budete chtít byt uvolnit pro další potřeby, musíte postupovat v souladu se zákonem (zj. občanským zákoníkem). Záležitosti ohledně případného vystěhování řeště nejlépe prostřednictvím advokátní kanceláře.

Odpověď na téma: koupe bytu s najemnikem bez smlouvy
Informace o uživateli: