koupě bytu s nájemníkem

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti koupě bytu s nájemníkem

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

monika žornová

dobrý den

dne 28.09.2007 jsem koupila byt od profirealu (správa bytů v zastoupení města)s nájemníkem.

po zápisu v katastru nemovitosti jsem navštívila nájemníka aby jsme mezi sebou uzavřeli novou náj.smlouvou.nájemce se ohradil tím,že má od profirealu smlouvu do roku 2012 a že mi nemusí nic podepsat.tady si nevím rady jak dál,když vlastník jsem já a ne profirel.navíc mě nikdo neinformoval o tom že nájemci jsou 2 a že mají smlouvu do roku 2012.pokud mi můžete poradit jak dál budu ráda a předem děkuji s pozdravem žornová

• #60927 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, změnou vlastnictví nemovitosti dochází k tomu, že nový vlastník jako pronajímatel vstoupí do původního nájemního vztahu s původním nájemníkem. Není tedy nutné uzavírat novou nájemní smlouvu; teoreticky by postačil dodatek k původní smlouvě. Pro Vás tedy platí to původní znění smlouvy a to nemůžete měnit.

Pokud jste o tom nebyla informována,resp. byste byla ujištěna o opaku, můžete odstoupit od kupní smlouvy příp. požadovat náhradu škody. Vy jste však uvedla, že jste o nájemníkovi věděla; je možné, že by v případném sporu soud určil, že bylo na Vás starat se o, jak je nájemní smlouva uzavřena, příp. jí chtít vidět.

V tomto případě můžete jedině podat nájemníkům výpověď z nájmu bytu, ale jen z nějakého zákonem uvedeného důvodu (např. byt potřebujete pro sebe).

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: koupě bytu s nájemníkem
Informace o uživateli: