Koupě bytu se zástavním právem hypoteční banky z úvěru ze stavebního spoření

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Koupě bytu se zástavním právem hypoteční banky z úvěru ze stavebního spoření

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Alžběta Ryšánková

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat při koupi bytu.

Prodávající má na byt hypotéku, na bytě vázne zástavní právo Hypoteční banky. Já, kupující, budu čerpat úvěr ze stavebního spoření, kde budu ručit tímto kupovaným bytem. O úvěr mám požádáno, stav.spoř. ví o hypotéce prodávajícího. Smluvená cena je vyšší než zůstatek hypotéky prodávajícího.

V jakém pořadí mají proběhnout jednotlivé kroky – smlouva o bud.sml.kupní, kupní smlouva, zrušení zástavního práva hypoteční banky a zřízení zást.pr. stavební spořitelny, čerpání mého úvěru – splacení hypotéky prodávajícího a převod zbylé části kupní ceny na jeho účet, zápis vlastnictví do KN? Je vůbec možné, aby u obou finančních ústavů bylo zástavní právo na stejný byt? Vyřídí si tuto záležitost mezi sebou samy? Kdy bude možné provést na KN vklad vlastnického práva?

Jaký byste mi doporučili postup při této koupi, aby byl spolehlivý pro mě i pro prodávajícího? Předem děkuji za radu.

• #63828 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

nejjednoduší pro Vás bude dojít si přímo do hypoteční banky a vyřešit to s nimi. Já Vám sice můžu poradit, ale banka může chtít jiný postup.

Odpověď na téma: Koupě bytu se zástavním právem hypoteční banky z úvěru ze stavebního spoření
Informace o uživateli: