Koupě bytu v exekuci

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Koupě bytu v exekuci

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Monika

Dobrý den,

poradili byste mi, prosím, jak postupovat při koupě bytu, který je v exekuci a zda je to vůbec po právní stránce správné?

děkuji

• #59858 Reply

Ivana

Prosím poradí mi někdo kde koupit levně byt-třeba v exekuci-jak a kde.Prosím o radu.Díky

• #59859 Reply

Tereza P.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda – pokud vydražím byt zabavený v exekučním řízení – jestli budu muset současnému majiteli (+ lidem s ním bydlícím) povinna zajistit náhradní byt/ubytování/přístřeší. Či jak a kde toto zjistím dopředu s jistotou. Dále pak by mne zajímalo, kdybych byla nucena zajistit např. ubytování – je toto vázáno např. výší poplatků či nájmu? Musela bych např. doplácet rozdíl oproti nájmu současnému? Zajištění náhradního bytu/ubytování – jde o časově neomezené bydlení či se může jednat o časově omezené období?

Děkuji

pokud by mi kdokoli mohl poskytnout jakoukoli radu či vlastní zkušenost, budu vděčná – spěchá! děkuji

lonesome@seznam.cz

• #59860 Reply

Lea Poláková

Dobrý den,

prosím o radu,pokud vydražím dům v exekuci,jak to bude dál s původními majiteli,kteří tam zatím bydlí?Do jaké doby jsou povinni se vystěhovat,či zda jim nakonec nebudu povinna zajistit náhrsdní bydlení?Je to legální koupě přes realitní kancelář.

Děkuji za odpověď

Poláková

• #59861 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud ti původní majitelé neopustí dům dobrovolně, budete muset podat soudu žalobu na vyklizení. V tomto řízení jen soud rozhodne o případné bytové náhradě. Proti jejich vůli je vystěhovat nesmíte.

Odpověď na téma: Koupě bytu v exekuci
Informace o uživateli: