Koupě bytu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Koupě bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #66234 Reply

  yrucre

  Dobrý den,

  za účelem koupě bytu jsem v RK podepsal smlouvu o jeho rezervaci, kdy ústní dohoda dále zněla že byt bude volný od 11/2008. Ihned po podpisu uvedené smlouvy mi však pracovník RK sdělil, že byt bude fyzicky volný až od 2/2009 neboť do té doby zde bude bydlet současný vlastník bytu. S tímto ovšem nesouhlasím a tak jsem RK oznámil že od smlouvy odstupuji, kdy mi však je účtován rezervační poplatek v řádu několika desítek tisíc korun.

  Cítím se podveden, neboť v případě, že by mi byla tato skutečnost, tedy že byt nebude fyzicky ani právné volný od dohodnutého termínu známa, nikdy bych zájem o byt neprojevil a žádnou rezervační smlouvu nepodepsal.

  Moje otázka zní, zda mohu od koupě bytu odstoupit aniž bych hradil uvedený poplatek?

 • #66236 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  na to abych Vám odpověděla, bych musela znát obsah smlouvy. Je také podstatné, zda-li byl u původního tvrzení RK nějaký svědek, který by byl schopen jejich ujištění o tom, že byt bude volný od 11/08, dosvědčit.

  Doporučuji navštívit místního advokáta a předložit mu tuto smlouvu.

Odpověď na téma: Koupě bytu
Informace o uživateli: