Koupě domu od nezltilého

Forum Fóra Ostatní Obecné Koupě domu od nezltilého

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #77475 Reply

  Petr Kolářík

  Dobrý den,

  Řešíme s přítelkyní koupi domu od nezletilých. Věc se má tak. Rodiče dětí se rozvedli otec umřel a dětem připadl dům a jsou odstěhováni s mamkou v jiném bytě. Začínáme řešit prodej bytu s jejich opatrovníkem ( mamka).

  Nevíte co je potřeba všechno u soudu za potvrzení aby paní mohla prodat dům ? a aby nám schválili hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření?

  Děkuji

 • #77477 Reply

  Notářské Služby

  Kupní smlouvu v tomto případě musí schválit soud. Lze to udělat buď následně po podpisu smlouvy a nebo požadat soud, aby vydal usnesení, jímž schválí uzavření smlouvy předem. Určitě se Vám vyplatí obrátit se na notáře. Musíte ale počítat s tím, že soudní řízení může trvat delší dobu. Notář Vám připraví budoucí smlouvu kupní, podání na soud, kupní smlouvu, svěřeneckou smlouvu o notářské úschově kupní ceny i návrh na vklad práva do katastru nemovitostí. Orientační ceník je zde:

  http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2013/01/kolik-zaplatite-u-notare-muzete-i.html

 • #77478 Reply

  Petr Kolářík

  Děkuji za rychlou odpověď. Ještě se zeptám začneme řešit s bankou finance na koho napíše banka zástavní smlouvu když jsou nezletilí ? a zástavní smlouva se řeší ještě před tím než proběhne soud ?

 • #77479 Reply

  Notářské Služby

  Obecně platí, že veškeré právní úkony, učiněné nezletilým, musí schválit soud. Proto koupě nemovitosti, kde je vlastník nebo spoluvlastník nezletilý, představuje určitá úskalí jak právní, tak i časová. Zvažte, zda není pro Vás výhodnější rozhodnout se pro jinou nemovitost.

Odpověď na téma: Koupě domu od nezltilého
Informace o uživateli: